مشاوره تبلیغات

تبلیغات هدفمند بهترین راهکار برای جذب مشتری

تبلیغات هدفمند

خلاصه مطلب

  • جهت جلب نظر مشتری برای خرید محصول بهترین کار انجام تبلیغات هدفمند می باشد. تبلیغات هدفمند اگر به درستی انجام گیرد در فروش محصول تاثیرگذار خواهد بود.
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

امروزه و در عصر رقابت بین تولیدکنندگان ،تبلیغات هدفمند و درست از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. تبلیغات جهت ارائه کالا یا خدمات باید به‌ گونه‌ای باشد که بتواند مخاطب را به خرید کالا یا دریافت خدمات علاقه‌مند نماید. برای انجام تبلیغات مناسب و هدفمند باید موارد متعددی را در نظر گرفت تا بتوان ضمن جذب بازار مصرف و کسب کردن اعتبار لازم به سود اقتصادی مناسب رسید. توجه به مخاطب، جذابیت تبلیغ، بهره‌گیری از روش‌های مدرن و … از ویژگی‌های تبلیغات هدفمند می‌باشد.

ویژگی‌ تبلیغات هدفمند

در حال حاضر رقابت بین تولیدکنندگان و ارائه‌کنندگان خدمات در بازار با توجه به عرضه کالا و خدمات مشابه افزایش چشمگیری را نشان می‌دهد. یکی از راهکارهای پیروزی در این رقابت بزرگ تبلیغات موثر جهت جذب بازار مصرف می‌باشد. از این رو نحوه انجام تبلیغات و استفاده از تکنولوژی‌های روز اهمیت زیادی دارد. استفاده از تبلیغات هدفمند بهترین راهکار برای موفقیت در این عرضه و کسب سود مناسب خواهد بود که باید مورد توجه فعالان در حوزه تجارت قرار گیرد. اگر تبلیغات یک کالا به درستی انجام نگیرد از کالای مورد نظر استقبال نشده و بازار به دست محصولات رقیب می افتد. از این رو هر دارنده خدمات و کالا برای موفقیت در کار خود باید از تبلیغات مناسب و هدفمند در حیطه کاری خود بهره ببرد. تبلیغات هدفمند دارای ویژگی‌های مختلفی هست که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود.

ارائه اطلاعات کامل در مورد محصول

مهم‌ترین مسئله که در تبلیغات هوشمند باید مدنظر قرار داد ارائه اطلاعات و مشخصات کالا یا خدمات به نحو صحیح به خریدار و مخاطب می‌باشد. برای انجام یک تبلیغ هدفمند که بتواند مخاطب را جذب کند باید در مورد کالا یا خدمات مورد نظر توضیحات کاملی ارائه شود تا خریدار بتواند با توجه به مزایای محصول اقدام به خرید نماید. توضیحات کامل در مورد مشخصات محصول، کاربرد آن، و … را باید در قالب تبلیغات خوب و هدفمند در اختیار مشتری گذاشت تا مشتری بتواند با آگاهی و اطمینان اقدام به دریافت محصولات نماید.

مزایای محصول در عرصه رقابت با سایر کالاهای مشابه

همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر انواع کالاهای مشابه توسط برندهای مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شود که افزایش رقابت فروشندگان جهت فروش بیشتر و کسب سود بالا را به همراه دارد. بهترین راهکار در این مواقع جهت تبلیغات هدفمند مانور بر روی مزایای کالا نسبت به سایر محصولات موجود در بازار می‌باشد. با تبلیغات هدفمند در قالب جذب مخاطب به وسیله بیان مزایای کالا و خدمات می‌توان اقدام به در دست گرفتن بازار مصرف نمود. اما باید توجه داشت که گزافه‌گویی و تبلیغات دروغین شاید در کوتاه‌ مدت اثربخش باشد اما باعث خدشه‌دار شدن اعتبار فروشنده خواهد شد.

توجه به نیاز بازار مصرف

یکی از موارد مهمی که در تبلیغات هدفمند باید مدنظر قرار داد این است که کالا یا خدمات مورد نظر از بازار فروش مناسب برخوردار باشد. برخی از کالاها دارای بازار فروش فصلی هستند و برخی دیگر به دلیل کمبود عرضه از بازار مصرف بیشتری برخوردار می‌باشند. بنابراین برای انجام تبلیغات جهت فروش کالا باید به بازار مصرف کالا توجه نمود. مورد دیگر پراکندگی جامعه هدف و نحوه دسترسی آنها به کالا و خدمات می‌باشد که در انتخاب نوع تبلیغات موثر خواهد بود.

در تبلیغات هدفمند توجه به جامعه هدف از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد

توجه به مصرف‌کنندگان کالا یکی از نکات مهم در تبلیغات هدفمند محسوب می‌شود. هر کالایی که در بازار موجود است مصرف‌کنندگان خاصی دارد که به دنبال دریافت محصول خوب متناسب با نیاز خود هستند. پس در حوزه تبلیغات باید جامعه هدف شناسایی شده و بر اساس بازده سنی مصرف‌کنندگان فعالیت‌های تبلیغاتی انجام ‌گیرد. آنچه در تبلیغات هدفمند و تاثیرگذار باید بدان توجه نمود علایق مصرف‌کنندگان و انتظارات آن‌ها از محصول عرضه‌ شده می‌باشد. با تبلیغ درست و جلب نظر مشتری هر فرد خریدار می‌تواند به عنوان یک ابزار تبلیغاتی جهت معرفی محصول به اطرافیان به کار گرفته شود.

جذابیت یکی از ارکان اصلی تبلیغات هدفمند محسوب می‌شود

یکی از موارد مهم در تبلیغات هدفمند جذابیت کار جهت جلب نظر مشتری و تمایل او برای خرید محصول می‌باشد. از آنجایی که تبلیغات یکی از ابزار کارآمد جهت پیروزی در عرصه رقابت با دیگران هست باید به‌گونه‌ای صورت گیرد که جامعه هدف را به سوی کالا جذب نماید. جذابیت در تبلیغات هدفمند شامل ظاهر تبلیغات و نحوه ارائه خصوصیات محصول و … می‌شود.

توجه به پیام‌های معنادار در تبلیغات هدفمند

استفاده از پیام‌های معنادار در تبلیغات هدفمند یکی از مهم‌ترین راهکارها جهت جذب مخاطب بیشتر و فروش بالا می‌باشد. پیام‌هایی که در تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرد باید به خوبی بتواند اصل مطلب را برساند و مورد علاقه بیننده باشد. اگر در یک پیام تبلیغاتی قرار هست از پیام‌های تصویری یا متنی بهره گرفته شود باید سلیقه مخاطب و خریدار را در نظر گرفت. پیام تبلیغات هدفمند باید به گونه‌ای باشد که مخاطب را وادار به کند و کاو نموده و او را به خرید محصول متمایل نماید.

عدم بزرگ‌نمایی و بیان واقعیت

یکی از مواردی که در تبلیغات هدفمند باید از آن اجتناب نمود بزرگ‌نمایی و ایجاد تصورات غلط در ذهن مخاطب می‌باشد. در مورد متعددی دیده می‌شود که افراد برای فروش محصولات خود کالا را به گونه‌ای تبلیغ می‌کنند که با واقعیت فاصله زیادی دارد. این نوع تبلیغات علاوه بر ایجاد تصورات اشتباه در ذهن مخاطب انتظار او را از محصول مورد نظر بالا می‌برد؛ در حالی که کیفیت کالای تبلیغی با واقعیت همخوانی ندارد. بنابراین تبلیغات هدفمند تبلیغاتی هستند که در عین جذابیت بیان کننده واقعیت محصول موجود می‌باشد و اطلاعات مورد نیاز را به صورت واقعی در دسترس مخاطب قرار می‌دهند.

ارائه قیمت محصول مطابق با تغییرات روز

یکی از مواردی که باید در تبلیغات هدفمند حتما مورد نظر قرار داد ارائه قیمت محصول می‌باشد که بیشتر جنبه رقابتی دارد. یکی از مواردی که هر فرد با مشاهده تبلیغات یک محصول یا خدمات به ذهنش خطور می‌کند مقدار هزینه مورد نیاز برای دسترسی به محصول هست. این که قیمت یک کالا یا خدمات چه مقدار تعیین شده و شامل تخفیف و … هست یا نه از دغدغه‌های خریدار می‌باشد که باید در تبلیغات هدفمند در نظر گرفت.

تبلیغات هدفمند باید دارای محتوای متنی و تصویری جذاب باشد

انتخاب محتویات متنی و تصویری با کیفیت و جذب کننده یکی از ارکان تبلیغات هدفمند می‌باشد که نتیجه آن را می توان در افزایش آمار فروش مشاهده کرد. در تهیه محتوای تبلیغات باید موارد مختلف از جمله ترکیب بندی مناسب جملات، ارائه مطالب سودمند و جالب برای مخاطب را مدنظر قرار داد. یکی از فاکتورهای مهم در تبلیغات هدفمند استفاده از تصاویر مناسب و منحصر به فرد هست که سبب کشش و جاذبه مخاطب جهت خرید کالا می‌گردد.

بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز

از بهترین راهکارها جهت تبلیغات هدفمند استفاده از راهکارهای مدرن و تکنولوژی‌های روز هست که در جذب مشتری و فروش بیشتر تاثیر مستقیم دارد. در حال حاضر علاوه بر تبلیغات بصری معمولی مانند بنر، روزنامه‌ها و … از فضای مجازی نیز برای تبلیغات هدفمند استفاده می‌گردد. برای مثال می‌توان از سایت‌های اینترنتی نام برد که از طریق آن‌ها می‌توان به خوبی بر جامعه هدف تاثیر گذاشت. از آنجایی که اکثر افراد جامعه جزء کاربران فضای مجازی هستند می‌توان با تبلیغات هدفمند از طریق این سایت‌ها اقدام به جذب مشتری نمود. از دیگر فضاهای مناسب برای تبلیغات هدفمند در دنیای مجازی تلگرام، واتس آپ، اینستاگرام و … می‌باشد که می‌توان از این طریق نتایج خوبی به دست آورد. امروزه بسیاری از تولیدکنندگان و فعالان تجاری برای تبلیغات هدفمند و جذب مشتری از طریق فضای مجازی اقدام می‌نمایند.

با توجه به موارد فوق هر تولید کننده یا عرضه‌ کننده کالا می‌تواند با توجه به جامعه هدف و نیاز بازار اقدام به تبلیغات مناسب و هدفمند جهت جذب خریدار نماید. همان‌طور که گفته شد برای انجام تبلیغات هدفمند و موثر باید با دقت عمل نموده و از بهترین امکانات در این زمینه بهره گرفت. در حال حاضر بسیاری از صاحبان کالا از طریق تبلیغات هدفمند توانسته‌اند به فعالیت خود رونق بخشیده و سود مناسبی از بازار دریافت کنند.از آنجایی که همه افراد با تبلیغات موثر و هدفمند آشنایی ندارد

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

بستن
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
اطلاعات خود را وارد کنید:
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
از عضویت شما در مجله کسب و کار حرفه ای بر پایه تفکرات برندینگ، بسیار خرسندیم.

پیش به سوی موفقیت
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.