مشاوره برندینگ

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”70px”][vc_column_text]

ما قصد داریم خدماتی متفاوت را در قالب مشاوره برندینگ به شما عزیزان ارایه دهیم. برای آشنایی با مفاهیم فرآیند کسب و کار حرفه ای بر پایه تفکرات برندینگ، با ما همراه باشید.

مشاوره برندینگ

مشاوره برندینگ

در مشاوره برندینگ ممکن است شما نیز با سوالاتی نظیر تبلیغات چیست؟ و یا بازاریابی چیست؟ که از سوالات بحث برانگیز است مواجه شده باشید. ما در این مقاله درصدد پاسخ به سوال بحث برانگیز دیگری هستیم. کارشناسان و متخصصان برندینگ تعریف ها و مفاهیم متعددی را درباره ی برند مطرح کرده اند. بسیاری از آنها بر این عقیده اند که احساسات و تفکراتی که در زمان مشاهده نام شرکت، به ذهن مشتری می رسد، تعریف مناسبی برای برند است. یکی از کارشناسان سرشناس حوزه برندینگ با نام کاپفرر تعریف زیر را از برندینگ عنوان کرده است. او بر این باور است که برند نامی است که خریداران را برای رسیدن به تصمیم خرید، تحت تأثیر قرار می دهد.

تعریفی که وی از برند دارد تعریفی درست است اما به جرات می توان گفت که این تعریف کامل نیست. شاید با این وجود شما بگویید که اگر این تعریف کامل نیست پس برند لوگو و آرم یک شرکت است اما بگذارید برای یک بار این مفهوم را برای شما شرح دهیم.

برندینگ چیست؟

از جمله مسائلی که در مشاوره برندینگ به آن پرداخته می شود تعریف و مفهوم برندینگ است. تا به اینجا گفتیم که برند همان تصویری از محصول و خدماتی است که شما به مشتریان ارائه می دهید. شناسایی یک شرکت از شعار، لوگو و اسم آن است. برندسازی زمانی صورت می گیرد که این تجربه و تصویر بازاریابی شود؛ در این صورت شرکت شما توسط افراد بیشتری شناسایی می شود.

مشاوره برندینگ

حرفه برندینگ

در حرفه ی برند سازی تبلیغات یکی از فعالیت های حرفه های محسوب می شود که حتما باید در مشاوره برندینگ به آن اشاره شود. این حرفه علاوه بر تاثیر شناسایی شرکت و برند، شهرت و استاندارد های خوبی را برای برند شما ایجاد می کند. توجه داشته باشید که برندینگ در زمینه بازاریابی اینترنتی اهمیت بسیار زیادی دارد که به شرکت ها اجازه می دهد شهرت خود را از طریق گسترش محصولات و خدماتشان، بهبود بخشند و بر درآمد خود بیفزایند.

هدف برند سازی

کمک کردن به مشتریان برای جلب توجه آن ها به برند شما با استفاده از ساده ترین روش های ارائه شده در مشاوره برندینگ  هدف اصلی برندینگ یا همان برندسازی است. این راه ها و روش ها به مشتری کمک می کند تا متوجه شود که برند شما چه امکان و خدماتی را پیشنهاد می دهد و چه عاملی آن را از بقیه برند ها متمایز می کند. با این وجود به خاطر بسپارید که برندینگ فقط یک پیشنهاد فروش منحصر به فرد نیست بلکه روش های ترکیب شده ای است که با استفاده از آن ها با آنچه برندتان بر پایه ی آن استوار است ارتباط برقرار می کنید.

یکی از دیگر نکات مهم در مشاوره برندینگ که حتما باید به آن اشاره شود لوگو است. زمانی که شما اقدام به ساخت لوگوی برند و شرکت خود کنید هویت و شخصیت را برای برند خود تعیین کرده اید.برای اینکه پیام برند خود را به گوش مشتریان برسانید می توانید از موارد زیر کمک بگیرید.

 • اتمسفر و محیط مغازه ی شما

 • چگونگی رفتار کارکنان شما با مشتریان

 • نوع لباس پوشیدن کارکنان تان

 • محصولاتی که عرضه می کنید

 • قیمتی که برای محصولات تان مشخص می کنید

 • بسته بندی محصولات

 • روابط عمومی

 • گفت و شنودهای اجتماعی

 • پست مستقیم

 • اسپانسرشیپ یا حامی مالی شدن

 • تبلیغات

 • همکاری بدون سود

مزایای مشاوره برندینگ

تا به اینجای مقاله با برندسازی و هدف های آن آشنا شده اید اما برند سازی چه مزایایی دارد؟! مزایای برند سازی عبارتند از:

 • ارزش افزوده برای سازمان شما

 • تلاش کمتر برای جذب مستقیم مشتری و جلوگیری از گرایش آنها به سایر برند ها

 • بالا بردن اعتماد مشتری

 • توانایی فروش محصولات با قیمت های بالا

 • افزایش توانایی جذب سفارشات تجاری

 • مدیریت کیفیت درک شده

سایر مزایای برندینگ

ما در مشاوره برندینگ قصد داریم به مزایای برندسازی که مهم ترین سوال در این موضوع است اشاره کنیم.

اصلی ترین و مهم ترین ارزش در این است که این امر می تواند باعث افزایش ارزش کسب و کار شما شود. داشتن یک برند قوی به منزله ی اهرمی قوی در رقابت با سایر رقبا است. یک برندینگ موفق باعث جذب هرچه بیشتر مشتریان می شود. برندینگ قوی این انگیزه را در مشتری ایجاد می کند که با توجه به اعتماد و اعتبار عمومی به برند، مشتری باید از این برند خرید کند.

یکی دیگر از مزایای برندینگ را در قالب مثال برای شما شرح می دهیم فرض کنید که شرکت شما در ارائه دادن برخی از محصولات شکست بخورد و یا محصولات جدید کیفیت مورد نظر مشتریان را نداشته باشد یا قیمت آن بالا باشد. در صورتی که برند شما معتبر باشد و مشتری بداند این تنها یک اشتباه بوده است مشکل خاصی برای شرکت به وجود نمی آید و برند ضرر مالی آنچنانی نخواهد داشت.  این معنا که مشتریان تنها به قصد خرید محصولات شما وارد فروشگاه شوند و از شما سرویس دریافت کنند. با این کار به ندرت پیش می آید که مشتری شما از برند های متفرقه خریدی انجام دهند.

از مزایای دیگر  برندینگ که می توان به آن اشاره کوچکی داشت شناخت مشتریان و سلیقه ی آنها است. این شناخت تنها از سوی شرکت نیست بلکه مشتری نیز با مارکتینگ نسبت به شما شناخت پیدا خواهد کرد.

اثر برند سازی در کسب و کار

بدون هیچ تردیدی ایجاد یک برند یا همان برند سازی برای کسب و کارتان اهمیت بسیار زیادی دارد. مشتریان و مصرف کنندگان همیشه به دنبال خدماتی بوده اند که اعتماد آن ها را نسبت به خود جلب کرده است. یکی از مزیت های برند سازی این است که شما را  در یک رقابت سالم با مشاغل هم نوع خود قرار می دهد. ایجاد یک نام تجاری به شما این امکان را خواهد داد که هزینه ی بیشتری برای محصولات و خدماتتان صرف کنید اما در قبال این هزینه ها اعتماد مشتریان را نسبت به خود و برندتان جلب خواهید کرد.

چنانچه تاکنون کسب و کار شما برند سازگاری  نداشته است زمان آن شده است که برای برندسازی مجدد اقدام کنید. در مشاوره برندینگ گوناگون شرکت کنید و برای برند سازی مجدد ابتدا با سوالاتی که در ادامه برای شما آورده ایم شروع کنید تا دیدگاه مشتریان خود را بهتر بشناسید. با این کار می توانید فرآیند برندینگ خود را بهتر از دفعه قبل آغاز کرده و به پایان برسانید. سوالات عبارتند از:

 • تعیین کنید مشتریان چه چیز کسب و کار شما را بیشتر دوست دارند. نقاط قوت شما در چیست؟ و چه چیزی برند شما را برجسته می کند؟

 • سعی کنید درون مایه ی برند شما متشکل از اهدافی باشد که برای مصرف کنندگان دارید.

 • نحوه ی لباس پوشیدن کارکنان باید بر اساس ضوابط تعیین شده باشد

با مشاوره برندینگ این امکان برای شما به عنوان یک مدیر و صاحب کسب و کار فراهم می شود تا برندی علمی و قدرتمند بسازید و برای بیزینس خود نمودار پیشرفت ترسیم کنید.

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”70px”][/vc_column][/vc_row]

بستن
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
اطلاعات خود را وارد کنید:
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
از عضویت شما در مجله کسب و کار حرفه ای بر پایه تفکرات برندینگ، بسیار خرسندیم.

پیش به سوی موفقیت
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.