مشاوره بازاریابی

مشاوره مارکتینگ

مشاوره مارکتینگ

خلاصه مطلب

  • مشاوره مارکتینگ می تواند شما را در مسیر ساخت یک برند موفق هدایت کند. در این مقاله به بخش هایی از یک مشاوره مارکتینگ پرداخته شده است.
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

در دنیای امروز رونق دادن به کسب و کار به امری بسیار پیچیده تبدیل شده است. در این مقاله قصد داریم درباره مشاوره مارکتینگ صحبت کنیم. مارکتینگ به عنوان یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر شهرت و رونق گرفتن کسب و کار شده به حساب می آید. مشاوره مارکتینگ شامل مراحلی است که در زیر هر یک از مراحل لازم را برای شما شرح داده ایم.

تعریف مارکتینگ

مارکتینگ یک راهبرد سازمانی است از مجموعه فرآیندهایی که جهت برقراری ارتباط و ارائه ارزش به مشتریان به‌ گونه‌ای که منافع مشتریان، کارکنان، سهامداران تامین گردد. فرایند مارکتینگ، فرایند مدیریت کردن شهرت کسب و کار است که در آن، از میان همه خصوصیت های مربوط به یک برند، به دنبال انتخاب تاثیرگذارترین عوامل هستید تا آن را برای مشتریان پررنگ تر و شفاف تر کند و باعث شهرت خدمات شما در میان مردم جامعه شود.

امروزه در بیشتر بازارها، شرکت‌های موفق اهمیت ایجاد ارتباط و ارائه ارزش به مشتریان را دریافته‌اند؛ چرا که تمرکز آنها بر تکرار مبادله یا معامله با مشتریان است. ارزشی که شامل درک مشتریان از همه منافع یک محصول در مقابل مبلغ پرداختی به دست می‌آورند. این ارزش‌ها و منافع می‌تواند بر اساس عملکرد محصول، تجربه و موارد احساسی و روانی صورت پذیرد.

هدف مشاوره مارکتینگ

در مشاوره مارکتینگ از هدف این کار سخن گفته می شود. با توجه به تعریف درمی یابیم که مارکتینگ یک فعالیت بازاریابی است که در آن شرکت یا یک شخص ثالث به دنبال ایجاد یک نام، نماد و یا طرح می باشد که این موضوع خدمات شما را از سایر ارائه دهندگان متمایز می کند. مارکتینگ برای کسب و کار شما مهم است و دلیل این اهمیت در دو چیز است: اول اینکه نام برند شما در ذهن مشتریان باقی خواهد ماند و دوم اینکه مشتریان برند شما سطح توقع خود را با سطح شرکت شما هماهنگ می کنند.

مزایای مارکتینگ

ما در مشاوره مارکتینگ قصد داریم به مزایای مارکتینگ که مهمترین سوال در این موضوع است اشاره کنیم. مارکتینگ چه مزایایی دارد؟!

اصلی ترین و مهمترین ارزش در این است که این امر می تواند باعث افزایش ارزش کسب و کار شما شود. داشتن یک برند قوی به منزله اهرمی قوی در رقابت با سایر رقبا است. یک مارکتینگ موفق باعث جذب هرچه بیشتر مشتریان می شود. مارکتینگ قوی این انگیزه را در مشتری ایجاد می کند که با توجه به اعتماد و اعتبار عمومی به برند، مشتری باید از این برند خرید کند.

یکی دیگر از مزایای مارکتینگ را در قالب مثال برای شما شرح می دهیم فرض کنید که شرکت شما در ارائه دادن برخی از محصولات شکست بخورد و یا محصولات جدید کیفیت مورد نظر مشتریان را نداشته باشد یا قیمت آن بالا باشد. در صورتی که برند شما معتبر باشد و مشتری بداند این تنها یک اشتباه بوده است مشکل خاصی برای شرکت به وجود نمی آید و برند ضرر مالی آنچنانی نخواهد داشت. به این معنا که مشتریان تنها به قصد خرید محصولات شما وارد فروشگاه شوند و از شما سرویس دریافت کنند. با این کار به ندرت پیش می آید که مشتری شما از برندهای متفرقه خریدی انجام دهند.

از مزایای دیگر  که می توان به آن اشاره کوچکی داشت شناخت مشتریان و سلیقه آنها است. این شناخت تنها از سوی شرکت نیست بلکه مشتری نیز با مارکتینگ نسبت به شما شناخت پیدا خواهد کرد. یکی از اقداماتی که در مشاوره های مارکتینگ به آن اشاره می شود این است که برندینگ شما باید با تبلیغات حمایت شود تا به یک عامل موثر تبدیل شود. به عبارت دیگر تبلیغات بخشی از برندینگ است. استفاده از تکنیک های تبلیغاتی مانند استفاده از محصول های تبلیغاتی شرکت های معتبر که شما نام تجاری و لوگوی خود را روی آن می زنید باعث ایجاد اهمیت و دیده شدن برند شما خواهد شد.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

بستن
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
اطلاعات خود را وارد کنید:
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
از عضویت شما در مجله کسب و کار حرفه ای بر پایه تفکرات برندینگ، بسیار خرسندیم.

پیش به سوی موفقیت
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.