کسب و کار حرفه ای

آشنایی با ضرورت مشاوره کسب و کار

مشاوره کسب و کار

خلاصه مطلب

  • بازاریابی و فروش مسیر حرکت شرکت را مشخص می کند و سودآوری بیشتری را ایجاد می کند.بازاریابی و فروش رابطه مند یعنی برقراری رابطه مؤثر بامشتری و مدیریت کردن آن
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

مشاوره کسب و کار نیز یکی از زمینه های مهم در امر مشاوره است. اگر به این فکر می کنید که چگونه می توان یک کسب و کار جدید را تجربه نمود و یا چگونه می شود یک استارتاپ تازه را راه اندازی کرد، بهتر است به مشاوره کسب و کار نیز توجه داشته باشید. با کسانی که قبلاً راه شما را به شکل های دیگری طی کرده اند مراجعه کنید و از آنها راهنمایی بخواهید.

مشاوره کسب و کار چرا و به چه علت؟

اول از این شروع کنیم که مشاوره به چه معنایی است. مشاوره گرفتن یعنی کسب اطلاعات و دریافت کردن اطلاعات لازم در زمینه های مختلف، از طرف کسانی که در آن زمینه فعال هستند، دانش و تخصص آن را دارند و صاحب اطلاعات خوبی می باشند. انجام امر مشاوره در هر زمینه ای می تواند خوب و راه گشا باشد. از مسائل پزشکی بگیرید تا مسائلی مثل درمان، تحصیل، خانوادگی، کسب و کار، حقوقی و … . در همه این موارد می توانید از راه مشورت به نتیجه های خوبی دست پیدا کنید. کسب و کار نیز جزء مواردی است که شما می توانید برای کسب اطلاعات درباره آن به چند مشاور مراجعه کنید و از آن ها راهنمایی بخواهید. به خصوص اگر قصد دارید کسب و کار تازه ای را راه اندازی کنید و یا یک استارتاپ جدید را در نظر دارید و می خواهید بدانید ریسک کار چگونه است و بهترین راه ورود به آن چیست، یک مشاوره خوب می تواند به شما کمک زیادی بکند.

سختی های راه اندازی کسب و کار تازه

شروع هر کاری همیشه سخت و طاقت فرسا است. گاهی ممکن است شما را دل زده کند و از راه اصلی دور نماید. واقعیت این است که اگر شروع یک کسب و کار جدید به این سادگی ها بود که خب، همه آدم های اطراف ما اقدام به این کار می کردند. نکته همینجا است. داشتن رویای کسب و کار تازه و درآمد خوب و زندگی موفق، همیشه خوب است. ولی آیا رسیدن به این رویا کار ساده ای است؟ این جا است که بسیاری از افرادی که در این راه پا می گذارند، قبل از پیمودن اولین قدم ها، در همان ابتدای مسیر پا پس می کشند. شروع همیشه سخت است.

قبرستان ایده ها کجاست؟

در حقیقت سخت ترین مرحله راه انداختن یک کسب و کار، همان نقطه آغازین کار می باشد. یعنی قبرستان ایده ها. پشت هر ایده موفقی که می بینید، هزاران ایده ناموفق به خاک سپرده شده است. مشکل از جایی شروع می شود که صاحبان ایده های تازه هرگز از آن هزاران ایده شکست خورده اطلاعی ندارند. کسب و کار را که آغاز کنید، در ادامه مسیر روشن تر شده و کار ساده تر پیش می رود. به همین خاطر است که به صاحبان استارتاپ های جدید پیشنهاد می شود قبل از اینکه شروع کنند، از راه مشاوره کسب و کار در همان ابتدا با خطرها، چالش ها و مسائل دیگر آشنا شوند. و پس از آن نیز همواره از خدمات یک مشاوره خوب کسب و کار بهره مند باشند. حضور یک مشاور، در مسیر حرکت همیشه راه گشا و یاری دهنده است.

وقتی استفاده نکردن از مشاوره راه حل خوبی نیست

گاهی ممکن است به این فکر کنید که چه نیازی به مشاوره کسب و کار دارید؟ یا فکر کنید، خب ما که همان ابتدا به مشاور مراجعه کردیم و هر اطلاعاتی که خواستیم را به دست آوردیم، پس لزوم استفاده از مشاور کسب و کار در ادامه راه چیست؟ یک مشاور دیگر چه کمکی می خواهد به ما بکند؟

به غیر از نقطه شروع هر استارتاپی، که شما نیاز دارید اطلاعات و داده های گسترده ای را کسب کنید، در میانه های راه نیز قطعاً با مشکلاتی روبرو خواهید شد. مشکلاتی که ممکن است برای حل آن ها راه های ساده تری نیز وجود داشته باشد که شما از آن بی اطلاع هستید. در اینجا باز شما نیاز به مشاوره برای کسب و کار خود خواهید داشت.

چرا مشاوره کسب و کار ضروری است

 حقیقت ماجرا این است که در این دنیای گسترده امروزی، هیچ انسانی نمی تواند به تنهایی در همه زمینه ها صاحب نظر باشد. نمی تواند و فرصت این را هم ندارد که در هر جایی متخصص شود. به همین خاطر است که امر مشاوره یک امر بدیهی و لازم به نظر می رسد. به همین دلیل وجود یک مشاور کسب و کار که از بیرون به کسب و کار شما نگاه کند و ضعف های آن را تشخیص دهد، ضروری بوده و می تواند به شما کمک های فراوانی بکند.

مشاوره کسب و کار در چه زمینه هایی به شما کمک می کند

از مشاوره کسب و کار می توانید در زمینه های مختلف کاری استفاده کنید. برای مثال شاید فهرست زیر بتواند راهگشا باشد:

  • در زمینه شروع کسب و کار
  • در زمینه استخدام افراد لازم برای کسب و کار
  • در زمینه کسب اطلاعات بازار و آشنایی با آن
  • شناسایی رقبا
  • بهبود ضعف های کار و تصحیح روند کار
  • مشاوره در زمینه فناوری و تکنولوژی
  • تعیین استراتژی های کار و مسیر
  • روش ها و چگونگی ارزیابی کسب و کار
  • مشاوره های لازم برای بهبود و افزایش سطح درآمد

البته می شود نمونه های زیادی نیز پیدا کرد که بدون نیاز به امر مشاوره، توانسته اند کسب و کار خود را راه اندازی کنند و به موفقیت نیز برسند. ولی این مورد، یک مورد پر ریسک به حساب می آید. ضمن اینکه بهره بردن از مشاوره کسب و کار برای این مورد خاص نیز حتماً می توانست ثمره هایی داشته باشد. می توانست موفقیت و سود بیشتری برایش به ارمغان بیاورد و کمک بیشتری به او داشته باشد.

دلایل مهم برای اثبات اینکه شما به مشاوره کسب و کار نیاز دارید

دلایل زیادی می توان آورد که ثابت می کند برای راه اندازی یک کسب و کار تازه لازم است از خدمات مشاوره ای استفاده کرد. اما مهمترین دلیل همین مسئله نداشتن دانش و تخصص در همه زمینه های بازار است. دلیل دیگر می تواند کمک مشاور کسب و کار برای یافتن و شناسایی ضعف های کسب و کار باشد. همچنین یک مشاور می تواند روند پیشرفت شما را سریع تر کند. در زمان و هزینه شما صرفه جویی کند و به شما کمک کند تا با وقت و هزینه کمتر به موفقیت بیشتری دست پیدا کنید. آموزش کارمندان و پرسنل، ارائه ایده های تازه و تاباندن نور به مسیر حرکت از دیگر دلایل مهم در زمینه مشاوره کسب و کار است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

بستن
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
اطلاعات خود را وارد کنید:
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
از عضویت شما در مجله کسب و کار حرفه ای بر پایه تفکرات برندینگ، بسیار خرسندیم.

پیش به سوی موفقیت
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.