مشاوره بازاریابی

آشنایی با مزایا و کارکردهای مشاوره بیزینسی

مشاوره بیزینسی

خلاصه مطلب

  • مشاوره بیزینسی امروزه به‌ عنوان یکی از مهمترین ارکان هر کسب‌ و کار و از ضروریات آن به شمار می آید. مشاوره بیزینسی مزایا و کارکردهای فراوانی دارد.
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

مشاوره بیزینسی امروزه به‌ عنوان یکی از مهمترین ارکان هر کسب‌ و کار و از ضروریات عرصه تجارت و اقتصاد مطرح می‌شود که قصد داریم در این مقاله شما را با کارکرد و مزایای آن بیشتر آشنا کنیم.

مشاوره بیزینسی چیست

(business-plan) در اصطلاح تجاری و اقتصادی همان مشاوره طرح کسب‌ و کار تجاری می‌باشد. بعد از انقلاب صنعتی دنیای کسب‌ و کار در عرصه اقتصاد وارد برهه‌ جدیدی شد. به‌ طوری‌ که شیوه‌های نوینی در عرصه کسب‌ و کار ابداع شد. در واقع دنیای کسب کار وارد عرصه جدیدی شد به‌ طوری‌ که جهش قابل لمس تری به خود گرفت. یکی از مواردی که در این راستا رشد کرد و جایگاه خاصی به خود اختصاص داد کسب‌ و کار یا همان طرح کسب‌ و کار تجاری بود. به‌ طوری‌ که با بروز مسائل نوین در عرصه اقتصاد و اختصاص بخشی از ظرفیت دانشگاه‌ها به بحث کسب‌ و کار و ایجاد مشاوره کسب‌ و کار تجاری تکامل اساسی پیدا کرد. به‌ طوری‌ که امروزه مشاوره کسب‌ و کار به‌ عنوان یکی از ضروریات شروع هر کسب‌ و کاری می‌باشد.

کارکرد مشاوره بیزینسی

با توجه به آنچه گفته شد مشاوره طرح کسب‌ و کار امروزه یکی از پایه‌های مهم عرصه کسب‌ و کار و تجارت می‌باشد. استفاده از تجربیات افراد موفق و  یافته‌های دانشگاهی امری بسیار هوشمندانه می‌باشد. کارکرد کسب‌ و کار امروزه به‌ عنوان یک امر مسلم در عرصه کسب‌ و کار به اثبات رسیده است. لذا از مهمترین کارکرد آن می‌توان به‌ اختصار موارد ذیل را برشمرد:

۱-  ارائه تصویر جامع بیزینسی که قصد راه‌اندازی یا ادامه آن را داریم: ارائه تصویر جامع به‌ عنوان اولین کارکرد مشاوره بیزینسی از اهمیت بالایی در کسب‌ و کار برخوردار می باشد. در واقع ارائه تصویر جامع به شما این امکان را می‌دهد تا قبل از شروع کار تصویر جامع از آن را مدنظر خود داشته باشید.

۲- ارائه جزئیات دقیق و مفصل از کسب کاری که قصد راه‌اندازی یا ادامه آن را داریم: ارائه جزئیات دقیق به‌ عنوان دومین کارکرد مشاوره بیزینسی از آنجا اهمیت خود را پیدا می‌کند که باعث می‌شود شما قبل از شروع کار با جزئیات آشنا شوید. این امر باعث می‌شود چه قبل از شروع یا در حین اجرا تصمیمات مفید و مقتضی اتخاذ نمایید.

۳- ارائه تصویر دقیق از نقاط ضعف و قوت کسب‌ و کار: یکی دیگر از  مهمترین کارکردهای آن نشان دادن نقاط ضعف و قوت کسب‌ و کاری است که قصد ادامه آن را دارید. در واقع این کارکرد به شما این اطمینان را می‌دهد که اگر مطابق آن اقدام نمایید هیچگاه با ریسک جدی روبرو نخواهید شد و در واقع به نحوی آینده‌ شما را پیش‌بینی و شما را از آن آگاه می‌نمایند.

 مزایای مشاوره بیزینسی

 با توجه به  آنچه گفته شد اهمیت و ضرورت مشاوره کسب‌ و کار بیش‌ از پیش بر ما آشکار شد. مشاوره کسب‌ و کار، حرفه‌ای جدید و کارآمد است که در دهه‌های اخیر در عرصه کسب‌ و کار ایجاد شده است و با توجه به مزایای بیشماری که دارد اکنون به‌ عنوان یکی از پایه‌های اساسی هر بیزینسی شناخته می شود. در ذیل به مهمترین مزایای مشاوره بیزینسی اشاره می‌کنیم:

۱- یکی از مهمترین مزایای مشاوره بیزینسی برآورد مالی می‌باشد. در واقع مشاوره کسب‌ و کار به شما این امکان را می‌دهد که برآورد مالی کسب‌ و کاری را که قصد ایجاد یا ادامه آن را دارید در اختیار داشته باشید تا بتوانید تصمیم گیری مفید و موثری اتخاذ نمایید.

۲- از دیگر مزایای مشاوره بیزینسی  آگاه کردن شما از بازار فروش و تهیه مواد اولیه کسب‌ و کار می‌باشد. این کار باعث می‌شود شما با تمرکز بیشتری نسبت به تهیه و فروش خود اقدام نمایید و ارزش واقعی محصول خود را بشناسید.

۳- ارائه نقشه راه یکی دیگر از مهمترین مزایای مشاوره  بیزینسی است. در واقع ارائه نقشه جامع و کامل از نقطه شروع تا انتهای کار می‌باشد. این مزیت مشاوره بیزینسی  باعث می‌شود شما با مخاطرات احتمالی پیش روی خود آشنا شوید و تدابیر لازم را اتخاذ نمایید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

بستن
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
اطلاعات خود را وارد کنید:
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
از عضویت شما در مجله کسب و کار حرفه ای بر پایه تفکرات برندینگ، بسیار خرسندیم.

پیش به سوی موفقیت
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.