کسب و کار حرفه ای

آشنایی با مشاوره راه اندازی کسب و کار

مشاوره راه اندازی کسب و کار

خلاصه مطلب

  • مشاوره راه اندازی کسب و کار امروزه به عنوان یکی از ارکان هر کسب و کاری مطرح می شود. مشاوره راه اندازی کسب و کار توسط اشخاص با تجربه و متخصص انجام می شود

مشاوره راه اندازی کسب و کار امروزه به‌ عنوان یکی از مهمترین ارکان هر کسب‌ و کار و از ضروریات، در عرصه تجارت و اقتصاد مطرح می‌شود، که قصد داریم در این مقاله شما را با کارکرد و مزایای آن بیشتر آشنا کنیم.

مشاوره راه‌اندازی کسب‌ و کار چیست

مشاوره راه اندازی کسب و کار یعنی مراجعه به متخصص آن کار. توضیح بیشتر اینکه مراجعه به افراد حرفه‌ای و متخصص و به دست آوردن اطلاعات کافی و لازم درباره کسب‌ و کاری که قصد شروع آن را داریم. در واقع مشاوره راه‌ اندازی کسب‌ و کار اولین قدم برای راه‌ اندازی کسب‌ و کار است. از مهمترین دانش‌هایی که  می‌تواند در راه اندازی کسب‌ و کار مفید و موثر واقع گردد می‌توان به علم حقوق، تجارت و بورس اشاره کرد. پس به‌ طور خلاصه می‌توان مشاوره راه اندازی کسب و کار را این‌گونه تعریف کرد که: به افراد متخصص و باتجربه برای راه‌اندازی کسب‌ و کار خاص می گویند. برای شروع هر کار مشاوره کسب و کار قدم اول است.

هدف از مشاوره راه اندازی کسب و کار

 با توجه به آنچه گفته شد مشاوره راه اندازی کسب و کار یکی از ضروریات شروع هر کسب‌ و کار می‌باشد. قطعا هر شخصی که می‌خواهد کسب‌ و کاری را شروع کند نیاز به دانش اجمالی در رابطه با آن دارد. در واقع هدف از مشاوره راه‌اندازی کسب‌ و کار به دست آوردن اطلاعات جامع و کامل در مورد کسب‌ و کاری که قصد راه‌اندازی آن را داریم است تا بدین‌ وسیله بتوانیم خطرات احتمالی و پیش روی خود را بشناسیم و با تصمیمات مقتضی با آنها مقابله نماییم. در واقع مشاوره راه‌ اندازی کسب‌ و کار به ما این امکان را می‌دهد که یک تصویر کلی از سودآور بودن یا زیان ده بودن کسب‌ و کاری که قصد راه‌اندازی آن را داریم داشته باشیم و اگر آن را مقرون‌ به‌ صرفه یافتیم نسبت به راه‌اندازی آن اقدام نماییم. به تعبیری هدف از مشاوره راه اندازی کسب و کار مدیریت پیش از راه‌اندازی می‌باشد.  مدیریتی که با زوایا و جوانب کار آگاه می‌باشد و با آگاهی اقدام به راه‌اندازی کسب‌ و کار مدنظر می‌کند.

موارد تاثیرگذار در مشاوره راه اندازی کسب و کار

 با توجه به‌ ضرورت اهمیت مشاوره راه‌ اندازی کسب‌ و کار مواردی را که در مشاوره راه‌ اندازی کسب‌ و کار می‌تواند موثر بیفتد را به‌ اختصار شرح می‌دهیم:

۱- راهنمایی در تبلیغات موثر و کارآمد محصول: در واقع مشاوره راه اندازی کسب و کار این امکان را به شما می‌دهد تا با نوع و نحوه و مکان تبلیغات موثر محصول آشنا شوید و با تبلیغات مفید و مناسب نسبت به بازاریابی و معرفی محصول خود اقدام نمایید.

۲- ارائه راهکار افزایش درآمد: یکی دیگر از مزایای مشاوره راه اندازی کسب و کار ارائه راه‌هایی است برای افزایش درآمد. در واقع این مشاوره به شما این امکان را می‌دهد تا با راه‌هایی که می‌تواند درآمد حاصل از فروش محصول شما را بالا ببرد آشنا شوید و نسبت به تقویت آنها اقدام نمایید.

۳- ارائه راهکاری برای کاهش هزینه یکی دیگر از مواردی است که مشاوره راه‌ اندازی کسب‌ و کار می‌تواند موثر بیفتد. ارائه راهکاری برای کاهش هزینه محصول زیرا به‌ طور یقین تولیدکننده و ارائه‌ دهنده محصول به دنبال کاهش هزینه تولید می‌باشند. شما می‌توانید با یک مشاوره خوب نسبت به کاهش هزینه‌های تولید خود به نحو موثری اقدام نمایید.

۴-بازاریابی: معمولا در هر کسب‌ و کاری فروش آن محصول یکی از مهمترین و اساسی‌ ترین دغدغه‌های تولیدکننده می‌باشد. حال مشاوره راه‌ اندازی کسب‌ و کار می‌تواند در بازاریابی محصول شما نیز موثر باشد. در واقع شما می‌توانید با مشاوره با افراد متخصص و باتجربه نسبت به بازاریابی بهتر و موثر تر محصولات خود اقدام نمایید.

مهمترین عملکردهای مشاوره راه اندازی کسب و کار

 با توجه به مطالب فوق می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که مشاوره راه اندازی کسب و کار یکی از مهمترین ارکان راه اندازی کسب و کار در جامعه امروزی می‌باشد چرا که با پیشرفت تکنولوژی و پیچیدگی روابط و پیدایش نیازهای روزافزون بشری، راه اندازی کسب و کار جدید نیازمند آگاهی از مسائل جانبی و ظرافت کار می‌باشد. اما از مهمترین عملکردهای مشاوره راه اندازی کسب و کار می‌توان مواردی را برشمرد:

-اولین و مهمترین عملکرد مشاوره راه اندازی کسب و کار آگاهی از جزئیات دقیق کسب و کار می‌باشد. در واقع مشاوره این امکان را به شما می‌ دهد تا قبل از شروع کار با جزئیات آن آشنا شوید.

– دومین عملکرد مشاوره راه اندازی کسب و کار بیان چالش‌ها و مواردی است که شما در آینده‌ای نه چندان دور با آن مواجه خواهید شد.

مزایای مشاوره راه اندازی کسب و کار

 مباحث مطرح شده اهمیت مشاوره راه اندازی کسب و کار را بیش از پیش بر ما آشکار می کند. مشاوره راه اندازی کسب و کار مزایای بیشماری دارد که امروزه هر شخصی را که قصد راه اندازی حرفه و کسب و کاری را دارد به آن تشویق می‌کند. در ذیل به مهمترین مزایای مشاوره راه اندازی کسب و کار اشاره می‌کنیم:

– یکی از مهمترین مزایای مشاوره کسب و کار آگاهی از میزان سرمایه گذاری برای کار مورد نظر می‌باشد. در واقع این مزیت به شما این امکان را می‌دهد تا با توجه به وضعیت مالی اقدام به کسب و کار مناسب نمایید.

– دومین مزیت مشاوره راه اندازی کسب و کار ارائه نقشه راه می‌باشد. در واقع مشاوره به شما این امکان را می‌دهد که یک نقشه جامع و کامل در آینده پیش روی حرفه خود داشته باشید تا بتوانید بهتر و موثر تر تصمیم گیری نمایید.

مراحل مهم در مشاوره راه‌اندازی کسب‌وکار

-مرحله اول: به دست آوردن اطلاعات و کسب آمادگی: بدیهی است برای کسب مشاوره مناسب و مفید باید در وهله اول از کسب‌ و کاری که قصد راه‌ اندازی آن را داریم اطلاعاتی مفصل به دست آوریم. اطلاعاتی همچون میزان سرمایه، بازار فروش و مواد اولیه.

-مرحله دوم: ایجاد فرصت: در این مرحله باید با تشخیص فرصت مناسب اقدام به راه‌ اندازی کسب‌ و کار خود کنیم. در واقع تشخیص فرصت مناسب از هدر رفت انرژی و سرمایه جلوگیری می‌کند.

-مرحله سوم: راه‌اندازی کسب‌ و کار: بعد از طی مراحل فوق و کسب اطمینان از آنها و بعد از مشاوره خوب اقدام به راه‌ اندازی کسب‌ و کار مورد نظر می‌کنیم.

انواع مشاوره راه‌ اندازی کسب‌ و کار

انواع مشاوره راه‌ اندازی کسب‌ و کار به ترتیب زیر شرح داده می‌شود:

۱-مشاوره جامع: مشاوره جامع در ابتدای راه‌ اندازی داده می‌شود. در واقع در مشاوره جامع مشاور یک طرح کلی از کسب‌ و کار ما ارائه می‌دهد. در مشاوره راه‌ اندازی کسب‌ و کار مشاوره جامع از اهمیت بالایی برخوردار است

۲-مشاوره نوبتی: مشاوره نوبتی در خلال راه‌ اندازی اخذ می‌شود. در واقع مشاوره نوبتی بیشتر زمانی داده می‌شود که شخص با مشکل مواجه شده یا قصد تحول در روند پیشرفت را دارد. مشاوره نوبتی از انواع مشاوره‌های رایج در حوزه کسب‌ و کار می‌باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

بستن
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
اطلاعات خود را وارد کنید:
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
از عضویت شما در مجله کسب و کار حرفه ای بر پایه تفکرات برندینگ، بسیار خرسندیم.

پیش به سوی موفقیت
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.