مشاوره تبلیغات

اثرگذاری طراحی لوگو و آشنایی با نرم افزارهای آن

طراحی لوگو

خلاصه مطلب

  • طراحی لوگو یکی از اصلی‌ترین نمادهای هویت بصری برای یک محصول تجاری به شمار می‌ آید. نرم افزارهای طراحی لوگو با ارائه خدمات متفاوت،به معرفی محصول می‌پردازند.
طراحی لوگو موفق، در جذب مخاطب بسیار موثر می‌باشد. این تاثیرگذاری به هنگام اولین برخورد مخاطب با محصول مورد نظر حیاتی می‌ باشد. برخی مواقع رمز آلود بودن لوگو و ایجاد چالش برای مخاطب، جذاب به شمار می‌ آید. این در حالی است که در موارد دیگر، سادگی لوگو بیشترین تاثیرگذاری را ایجاد می‌کند. بنابراین در طراحی لوگو، نکات ظریفی نهفته است که دانستن آنها بسیار ضروری می‌ باشد.

لزوم طراحی لوگو

لوگو در واقع هویت تجاری هر شرکت یا محصول به شمار می‌ آید. بنابراین طراحی لوگو دقیق و مرتبط، در یک نگاه، محصول مورد نظر را معرفی می‌کند. وجود لوگوی منحصر به فرد حتی برای گروه های مردم نهاد نیز ضروری می‌ باشد. استفاده از افراد خبره در طراحی آرم و لوگو می‌ تواند حرفه‌ای بودن کار را به نمایش بگذارد. لوگو با طراحی حرفه‌ای علاوه بر معرفی محصول و جذب مخاطب، در مطرح کردن محصول به عنوان محصول حائز رتبه در رده خود، بسیار موثر می‌باشد. افراد حرفه‌ای با به یادگار گذاشتن لوگوی برند خود در یاد مخاطبان، حتی در زمان‌های کوتاه ملاقات، گامی بلند و اساسی در ارتقای تجارت خود برمی‌ دارند.

آموزش طراحی لوگو

آموزش در این زمینه عموما به کمک نرم افزارهای طراحی آرم و لوگو برای علاقه‌ مندان صورت می‌گیرد. در این آموزش‌ها اصول استفاده با افزونه‌های نرم افزار و چگونگی به کارگیری و ترتیب عملکرد آنها بیان می‌ شود. اما در طراحی یک برند یا لوگو ذوق و تجربه طراح بسیار تاثیرگذار می‌ باشد. در آموزش برای طراحی آرم و لوگو باید درست دیدن محصول و حتی موقعیت مکانی و زمانی ارائه محصول نیز اشاره شود. آموزش گام به گام این نرم افزارها، برای افراد مبتدی بسیار کلیدی و مثمر ثمر می‌باشد.

نرم افزار طراحی لوگو

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، طراحی لوگو ابعاد گسترده‌ای را برای مخاطبان فراهم می‌کند. این گستردگی به کمک نرم افزارهای طراحی لوگو، میسر می‌ شوند. سطوح مختلف در طراحی، عامل اصلی تفاوت در بین این نرم افزارها می‌ باشد. نرم افزار Quick logo designer، یکی از نرم افزارهای قدرتمند در این حوزه به شمار می‌ آید. نرم افزار sothink logo maker، یکی دیگر از نرم افزارهای طراحی زیبای لوگو می‌ باشد. این نرم افزار با طراحی ساده، برای کاربر در هر سطحی از دانش طراحی، مناسب می‌ باشد. در برخی از نرم افزارهای طراحی آرم و لوگو، این امکان وجود دارد که تنها با وارد کردن نام شرکت مورد نظر، طرح های پیشنهادی اولیه به کاربر ارائه می‌ شود. نرم افزار the logo creator یکی از این دست نرم افزارهای طراحی آرم و لوگو به شمار می‌ آید. به طور کلی در همه نرم افزارهای طراحی لوگو، افزونه‌ها کم و بیش به صورت یکسان قرار دارد. اما هنر به کارگیری از این افزونه‌ها، تخصص اصلی کاربر به حساب می‌ آید.

اصول طراحی لوگو

برای طراحی لوگو باید مواردی به عنوان اصول اصلی در نظر گرفته شود. نظرات صاحب اثر از آنچه که از لوگوی برند خود انتظار دارند، باید قبل از هر گونه کاری در نظر گرفته شود. ویژگی کلیدی محصول و یا مزیت آن نسبت به سایر رقبا در طراحی اولیه موثر می‌ باشد. باید در نظر داشت که در اصول طراحی آرم و لوگو، صبر طراح در هر مرحله، یک عنصر کلیدی عنوان می‌ شود. این صبوری برای در نظر گرفتن تمامی فاکتورهای مراحل قبلی مهم به شمار می‌ آید. در هر مرحله استفاده از افکت‌های طراحی باید بر اساس الگوریتم و مبنای اصلی در نظر گرفته شود. این بدان معنی است که اگر بنا به استفاده یک افکت خاص در طراحی یک لوگو در نظر گرفته می‌ شود؛ باید در همان مرحله طرح ریزی اولیه و در الگوریتم طراحی، لحاظ شود.

تعرفه طراحی لوگو

تعرفه طراحی لوگوی تجاری بر اساس پلان‌های ارائه شده و تقسیم‌ بندی‌های مفهومی بودن لوگو، بیان می‌ شود. برای مثال در طراحی هایی که نام برند تجاری به صورت عادی در لوگو مشخص است، با تعرفه لوگوهایی که نام برند با طراحی و زبان ویژه در نظر گرفته شده است، بسیار متفاوت می باشد. به طور کلی تعرفه‌ها بر اساس نظر کارشناسان و خبرگان این هنر معین می‌شود. در بسیاری از مواقع پرداخت هزینه کمی بالاتر از نرخ معمول در ازای دریافت لوگویی خاص و منحصر به فرد می‌ارزد. در واقع رسالت اصلی لوگو، خاص جلوه دادن برند مورد نظر می‌ باشد. در این راستا اگر در طراحی آرم و لوگو، تقلید از سایر برندهای مشابه و یا حتی مدل‌های خارجی انجام پذیرد، اصالت و بدیع بودن محصول در نگاه مخاطب، از بین می‌ رود.

چه کسانی نیازمند طراحی لوگو هستند؟

به طور کلی همگی محصولات تجاری برای بیان شان و هویت اجتماعی و تجاری خود نیازمند یک لوگوی خاص هستند. در بسیاری از مواقع بسیاری از گروه‌های اجتماعی و مردم نهاد مانند گروهای حفظ محیط زیست و یا نهادهای خیریه نیز، با ایجاد یک لوگوی مناسب، علاوه بر جذب مخاطب، اسناد و خبرهای خود را از سایر اخبار دروغی تفکیک و مجزا می‌ کنند. لوگوی آشنا و قابل فهم برای مخاطبان، می‌تواند زمینه انتخاب برند مورد نظر را در میان انبوهی از تبلیغات برندهای مختلف فراهم آورد. به طور کلی لوگوی جذاب و در عین حال حرفه‌ای نیمی از راه معرفی محصول را به تنهایی انجام می‌ دهد. استفاده از لوگوی منحصر به فرد، انتخاب بسیاری از صاحبات تجارت باهوش و توانمند می‌باشد؛ چرا که آنها هنر استفاده از لوگوی خود را به درستی در گذر زمان دریافته‌اند. لوگوی منحصر به فرد مانند یک اهرم کلیدی برای فروش بهتر، راه را هموار می‌سازد.

تاثیر طراحی لوگو در جذب مخاطب

طراحی‌های به دور از تقلید و کپی کاری، با القای حس تازگی و بدیع بودن، تاثیر مثبتی بر مخاطب می‌گذارند. این تاثیر مثبت می‌تواند سبب ساز یک آشنایی مفید و به دنبال آن خرید محصول باشد. بنابراین جذابیت در فاکتورهای گوناگون لوگو مانند رنگ، نوع خطوط و زوایای لوگو، سادگی و قابل فهم بودن آن و همچنین تعریف مختصر از هویت محصول، از کلیدی ترین راهکارهای ایجاد لوگوی پر مخاطب می‌ باشد. همچنین در بسیاری از سایت‌های فروش لوازم و خدمات، درست زمانی که خریدار با انبوهی از برندهای رو به رو می‌ شود، یک لوگوی آشنا و تاثیرگذار، خریدار را از سردرگمی نجات می‌دهد و به انتخاب محصول مورد نظر هدایت می‌ کند.
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

بستن
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
اطلاعات خود را وارد کنید:
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
از عضویت شما در مجله کسب و کار حرفه ای بر پایه تفکرات برندینگ، بسیار خرسندیم.

پیش به سوی موفقیت
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.