مشاوره تبلیغات

بررسی تبلیغات مؤثر و اهمیت آن

تبلیغات مؤثر

خلاصه مطلب

  • تبلیغات مؤثر یکی از کلیدی ترین روش ها در بهبود کسب و کار می باشد.در این متن به راهکار هایی جهت برخورداری از تبلیغات مؤثر می پردازیم.
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

تبلیغات یکی از مهم ترین موارد تاثیر گذار بر کسب و کار افراد در هر زمینه ای می باشد. راه های متفاوتی برای تبلیغات وجود دارد که به طور معمول بیشتر این راه ها هزینه هایی در پی دارند. در این متن به بررسی تبلیغات مؤثر می پردازیم و به بیان اهمیت تبلیغات در کسب و کار خواهیم پرداخت.

اهمیت تبلیغات

در هر کسب و کاری وجود تبلیغات بسیار مورد نیاز است و باید حتما برای گسترش کار و حرفه از آن استفاده کرد. راه های زیادی برای تبلیغات وجود دارد که می توانید از آن استفاده نمایید اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی دیگر روش های قدیمی برای تبلیغات خیلی مؤثر نیستند. هرچه تبلیغات شما جدیدتر و خلاقانه تر باشند تاثیر گذاری آن نیز بیشتر می باشد.در صورتی که از تبلیغات در کسب و کار تان استفاده نکنید ممکن است که مخاطبین شما را فراموش کنند و جای شما به راحتی به رقیب های تان واگذار شود.شما باید همواره از طریق تبلیغات مؤثر به یادآوری خود و مزایای محصولات و خدمات تان اقدام کنید.

اگر می خواهید به یک برند شناخته شده تبدیل شوید باید از تبلیغات استفاده کنید.اما استفاده از تبلیغات به تنهایی کافی نیست.بلکه شما باید از روش های مفید و تاثیر گذار در تبلیغات بهره مند شوید تا با هزینه ای کمتر تاثیر بیشتری را ایجاد نمایید.

تبلیغات مؤثر

اگر می خواهید که تبلیغات شما مؤثر باشد باید از ابزار هایی بهره ببرید که در اختیار رقیبان شما نیست. به طور مثال این که در تلویزیون اقدام به تبلیغ کنند، به ذهن هر شخصی می رسد. علاوه بر این موضوع هزینه های ناشی از این تبلیغات نیز بسیار زیاد است و ممکن است برای شما مقرون به صرفه نباشد. بنابراین باید راهی غیر از تبلیغات سنتی در نظر بگیرید که بتواند تبلیغات مؤثر برای شما باشد. داشتن بازدید بالا و جلب توجه مخاطبین از جمله عوامل مهم در تبلیغات مؤثر می باشد.

اگر بتوانید ترکیبی از تبلیغات سنتی و روش های جدید به دست بیاورید می توانید تبلیغات مؤثر خود را داشته باشید و تاثیری چشم گیر در کسب و کار خود مشاهده نمایید.

اهداف تبلیغات مؤثر

در ابتدا تبلیغات باید منجر به معرفی و شناخت کامل محصول و یا خدماتی که ارائه می دهید شود. دادن آگاهی کامل از نوع محصولات و یا خدمات باعث می شود تا مخاطبین اطلاع کامل از شما و برند تان داشته باشند. باید دقت داشته باشید که هیچ گونه ابهام و یا اطلاعات نادرست نباید در تبلیغات تان وجود داشته باشد. در ادامه ی تبلیغات مؤثر باید نیاز مخاطب را به این محصول و یا خدمات آن را یادآوری نمایید. این بدان معناست که مخاطب بعد از دیدن تبلیغ شما باید این احساس نیاز را برای استفاده از خدمات و یا محصولات شما را داشته باشد و ترغیب به استفاده و تماس با شما شود.

دادن یک حس خوب و تصویر سازی آن در ذهن مشتری از دیگر اهداف تبلیغات مؤثر می باشد که باید به آن توجه نمایید. بعد از همه ی این موارد باید به تفاوت برند و شرکت تان با رقیب های تان بپردازید و دلایلی مبنی بر این که مشتری چرا باید شما را انتخاب نماید ارائه دهید.

تبلیغات خلاق

تبلیغات مؤثر باید همان طور که اشاره کردیم خلاقانه باشد. به تبلیغاتی خلاقانه می گویند که از ابتکارات و هنر های حرفه ای استفاده کرده باشد. از جمله مهم ترین دست آورد های تبلیغات مؤثر اثر گذاری طولانی مدت بر ذهن بیننده می باشد. این موضوع تنها با داشتن ابتکار در تبلیغات میسر و ممکن است. هنگامی که شما در تبلیغات یک برند و شرکت خلاقیت و نوآوری را مشاهده می کنید این حس در شما به وجود می آید که در محصولات و خدمات آن نیز این نوآوری وجود دارد و همین موضوع باعث می شود تا تبلیغات مؤثر برای شما صورت بگیرد. در ادامه به راهکار هایی جهت داشتن تبلیغات مؤثر می پردازیم.

شناخت هدف از تبلیغات

در ابتدا برای داشتن تبلیغات مؤثر باید مشخص کنید که هدفتان از تبلیغات چیست؟! باید بدانید که می خواهید مخاطب بعد از دیدن تبلیغ شما چه واکنشی نشان بدهد به طور مثال آیا می خواهید با شما تماس بگیرد و یا به مرکز کار شما رجوع کند. سپس بعد از مشخص کردن هدف تان از تبلیغات آن را در راستای دستیابی به آن جهت دهی می نمایید. این یعنی شما باید در تبلیغات تان از عناصری بهره مند شوید که مشتری را در راستای هدف تان متقاعد کند. در نظر داشته باشید که باید هدف تان را به صورت واضح به مشتری برسانید و شفافیت در تبلیغات باعث نتیجه بخش بودن آن برای شما می گردد.

برخورداری از مزیت رقابتی

در تبلیغات مؤثر آن چه که بسیار اهمیت دارد ایجاد یک تفاوت با دیگر رقیبان و محصولات مشابه می باشد. اگر محصولات تان و یا خدماتی که ارائه می دهید تفاوتی با دیگر رقیب های تان ندارد و نمی توانید برتری برای خودتان قائل شوید در اولین گام باید این تفاوت مثبت را ایجاد کنید. در تبلیغات مؤثر باید به مخاطبین دلیلی ارائه دهید که محصول و یا شرکت شما را نسبت به دیگر رقیب های تان انتخاب کنند. در نظر گرفتن تبلیغات، قرعه کشی، جوایز و… می تواند برخی از این مزیت های رقابتی برای شما باشد که می توانید از آن استفاده نمایید. مشابه بودن خدمات و محصولات شما با دیگر رقیب های تان ممکن است برای شما ایجاد مشکل کند و از مشتریان شما کاسته شود. شما باید در تبلیغات به طور غیر مستقیم خود را نسبت به دیگر محصولات و شرکت ها برتر نشان دهید تا مشتری و مخاطبین نظرشان به شما جلب شود.

شناخت مخاطبین

باید در ابتدا بدانید که مشتری محصولات و خدمات شما چه کسانی هستند. شناخت کامل این افراد به شما کمک می کند که بتوانید تبلیغاتی که مورد توجه آن ها باشد را ارائه بدهید. به طور مثال اگر مخاطب محصولات و خدمات شما کودکان باشند باید تبلیغات تان برای آن ها دارای جذابیت باشد.

علاوه بر این موضوع شناخت مخاطبین باعث می شود تا بدانید آن ها بیشتر از کدام طریق به تبلیغات توجه می کنند. برخی از مخاطبین از طریق تلویزیون، برخی از فضای مجازی و…استفاده می کنند و شما می توانید در آن رسانه ها و در آن فضا به تبلیغات خود بپردازید تا نتیجه ای مؤثر تر و مطلوب تر بگیرید.

ارسال پیامک تبلیغاتی

یکی از راه های تبلیغات مؤثر ارسال پیامک تبلیغاتی می باشد. در این روش از تبلیغات شما اطمینان دارید که پیام شما به احتمال بسیار قوی به دست مخاطب رسیده است و آن را مطالعه کرده است؛ اما آن چه که در این نوع از تبلیغات باید به آن دقت نمایید مختصر بودن پیام و محتوای پیامک می باشد. این موضوع سبب تاثیرگذاری بیشتر بر روی ذهن مخاطب می شود. اگر بتوانید تنها به مخاطبینی که احتمال استفاده از خدمات و محصولات شما را دارند پیامک ارسال کنید و به شماره ی این افراد دسترسی داشته باشید می تواند تاثیر بسیار مطلوب تری برای شما داشته باشد.

عوامل مهم در تبلیغات مؤثر

در تبلیغات مؤثر  باید به برخی از موارد دقت کنید که تاثیر تبلیغ شما بر ذهن افراد و مخاطبین بیشتر شود. از جمله آن ها ایجاد یک تصویر بصری در ذهن افراد می باشد. امکان نمایش ۲۴ ساعته و هر ساعت از روز نیز می تواند بسیار مهم و مفید باشد، زیرا در این صورت طیف بیشتری از مخاطبین می توانند تبلیغات مؤثر شما را مشاهده نمایند.

اما آن چه که در کنار همه ی این عوامل مهم است به صرفه بودن روش تبلیغ برای شما ست. به طور معمول تبلیغات هزینه ی زیادی دارند و شما باید به دنبال روشی ماندگار و تاثیر گذار در عین به صرفه بودن باشید. هرچه روش تبلیغاتی شما ماندگار تر باشد و تاثیر آن در مدت زمان بیشتری باقی بماند برای شما در هزینه ها مقرون به صرفه تر خواهد بود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

بستن
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
اطلاعات خود را وارد کنید:
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
از عضویت شما در مجله کسب و کار حرفه ای بر پایه تفکرات برندینگ، بسیار خرسندیم.

پیش به سوی موفقیت
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.