مشاوره تبلیغات

تاثیر طراحی حرفه ای لوگو در برندینگ

طراحی حرفه ای لوگو

خلاصه مطلب

  • با طراحی حرفه ای لوگو پیام خود را به مخاطب انتقال دهید و طراحی حرفه ای لوگو یک مقوله تخصصی است که در طراحی لوگو باید شرایط خاصی را در نظر بگیرید
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

یک لوگو که ترکیب عناصر و نمادها به خوبی در آن استفاده شده باشد، در تاثیرگذاری بر مخاطب و برندینگ تاثیر بسزایی دارد. طراحی حرفه ای لوگو، نیازمند دانش، تجربه و خلاقیت می باشد.

اهمیت لوگوی حرفه ای

اگر به عنوان یک تاجر، یا تولید کننده و یا حتی صاحب یک کسب و کار کوچک هستید، شما به دنیای پر رمز و راز تجارت وارد شده اید. تجارت دنیایی است که قواعد و ویژگی های خود را دارد و علم و دانش مخصوص خود را  نیاز دارد، در این مسیر اگر از راهنمایی ها و تجربه های سایرین استفاده کنید، قطعا زودتر به نتیجه مورد نظر خود خواهید رسید.

تجارت نیز همانند سایر علوم هر روز در حال پیشرفت است و برای هماهنگی با این پیشرفت باید همگام با آن به روز شد، اطلاعات جدیدی بدست آورد و محصولات جدید مطابق با سلایق جدید را ارائه نمود. یکی از مسائلی که سالهاست در علم تجارت به آن پرداخته می شود بحث علامت و نشان تجاری یا همان لوگوی شرکت ها است.

طراحی حرفه ای لوگو در سطح جهانی

شاید موضوع لوگو در ابتدا یک صحبت ساده به نظر برسد، اما وقتی به دنیای تکنولوژی اطراف خود نگاه کنیم می بینیم، همه کسب و کارهای موفق یک لوگوی حرفه ای و عالی دارند که در ذهن ما باقیست. با چند مثال موضوع طراحی حرفه ای لوگو را ساده تر می کنیم، وقتی اسم بنز برده می شود، چه چیزهایی در ذهن می آید؟

آرم شرکت بنز، کیفیت، استحکام، زندگی لوکس و … آرم و نشان شرکت بنز همان ستاره ای که جلوی تمام ماشین های بنز می درخشد و کافیست هر کسی در هر جای این کره خاکی این نشان را ببینید تا تمام شکوه و عظمت این کمپانی بزرگ در ذهنش بیدار شود، شاید چه بسا افرادی هستند که فقط در آرزوی داشتن یک آرم این شرکت باشند. بله، آرم شرکت، نشان تجاری و یا همان لوگو، گاهی اوقات به قدری قوی طراحی می شود، که تمام دنیا آن را می شناسند.

مثال های دیگری از لوگو های برندهای جدید، اینستاگرام یا تلگرام را تصور کنید، شرکت های نوپایی که زمان زیادی از ورود آنها نمی گذرد، با دیدن یک لنز دوربین که در طیفی از رنگ های صورتی و بنفش احاطه شده، بلافاصله ذهن ما را به فضای عکس و فیلم اینستاگرام می برد و برای تلگرام نیز همینطور است، یک کاغذ تا شده به شکل هواپیماهای کاغذی که در دایره ای آبی رنگ محصور است و گویا این کاغذ حامل پیامی مهم است.

خوب این ها نمونه هایی بود از برندهای قدیمی و جدید که علاوه بر کیفیت بر مباحثی همچون برندینگ و لوگو به صورت خیلی حرفه ای اهمیت داده اند.

اهمیت طراحی حرفه ای لوگو در برندینگ

هر روز شاهد این هستیم که برندهای زیادی در حال معرفی و عرضه محصول خود به بازار هستند، به همان نسبت زندگی ها پیچیده تر و ذهن افراد درگیرتر شده، دیگر همانند گذشته فرصت سر زدن به تمام فروشگاه ها و مقایسه کالاهای مختلف را ندارند، افراد ترجیح می دهند هنگام خرید از یک فروشگاه، از یک یا چند برند که قبلا بازخورد خوبی داشته اند، خرید کنند. اینجا اهمیت لوگو محرز می شود، وقتی یک  لوگو در ذهن مخاطب باقی مانده باشد، بین انبوه برندها و انتخاب ها، سریعا لوگوی شرکت مورد نظر خود را می باید.

در این پروسه که فرد یک محصول را می خرد و تا ثبت آن محصول و لوگو در ذهن او، وفاداری مشتری و خرید مجدد در برندینگ شرکت تاثیر بسزایی دارد. لوگو یکی از مهمترین بخش ها در برندینگ شرکت ها است، چون برای همیشه همراه آن باقی خواهد ماند. مشتری وفادار، کسی است که در میان هزاران لوگو ، آرم و نشان تجاری، لوگوی شرکت شما را بلافاصله تشخیص می دهد و انتخاب می کند.

اگر امروز یک کسب و کار نوپا و یا کوچک دارید، بهتر است از امروز بزرگتر به آینده نگاه کنید، شرکت هایی نظیر بنز نیز روزی یک کسب و کار کوچک بوده اند. یک لوگو حرفه ای بهتر از علامت و نشان دیگر و یا طراحی گرافیکی می تواند مفهوم و پیام را به مخاطبان انتقال دهد.

لوگو چیست

لوگو می تواند یک نشانه، علامت تجاری و سمبل باشد، که نشان دهنده هویت و مالکیت یک شرکت و محصول است؛ یک ایده است که در قالب یک طرح نشان داده می شود. امروزه لوگو به جهت آسان تر شناخته شدن و ثبت در اذهان استفاده زیادی دارد.

استفاده های مختلف از لوگو

لوگو در ابعاد و فرم های مختلف قابل استفاده است، حتی ممکن است در زمینه یک کار نیز استفاده شود، در یک فروشگاه؛ لوگو روی یک تابلو بر روی سردر فروشگاه نصب می شود، بر روی لباس کارکنان نصب می شود، روی فاکتورها و اتیکت ها چاپ می شود.

ویژگی های یک لوگوی حرفه ای

  • یک لوگوی باید به صورت خیلی ساده ولی در عین حال مفهومی طراحی شده باشد.
  • باید نشانگر هویت برند باشد.
  • رنگ لوگو نیز در هماهنگی با طراحی و شرکت باشد.
  • در طراحی آن از علائم و نشانه های درست و با مفهوم استفاده شود.
  • اندازه های آن به صورتی طراحی شود که با تغییر سایز جزئیات آن تغییر نکند و یا حذف نشود.
  •  باید به راحتی به خاطر سپرده شود.
  • در نهایت اینکه راحت و سریع خوانده شود.
  • مفهوم و احساساتی را به مخاطبان منتقل کند.
  • به خوبی معرف برند یک شرکت باشد.

وظیفه ی اصلی یک لوگو

اصلی ترین کاری که یک لوگو انجام می دهد انتقال پیام است، یک لوگوی حرفه ای به راحتی و سریع می تواند پیام شرکت را به مخاطب انتقال دهد و در ذهن مخاطبان باقی بماند.

طراحی حرفه ای لوگو

برای داشتن یک لوگوی حرفه ای که تمام شرایط بیان شده را داشته باشد، طراحی حرفه ای لوگو موضوعی نیست که هر کسی بتواند با یک نرم افزار گرافیکی به راحتی آن را اجرا کند، بلکه باید آن را به طراحان حرفه ای بسپارید، طراحی حرفه ای لوگو؛ شخصی است که دانش کافی در این زمینه را کسب کرده، تجربه کافی در طراحی حرفه ای لوگو دارد، با علائم و نشانه ها آشنایی دارد، به مباحث رنگ شناسی و روانشناسی مشتریان آشنایی دارد، با مباحث تجاری و شرکت ها و صنایع مختلف تسلط دارد و می تواند یک لوگوی حرفه ای را برای ثبت در اذهان طراحی کند.

نکاتی در طراحی حرفه ای لوگو

باید به خاطر داشته باشید، که لوگوی شرکت به عنوان آرم و نشان تجاری همیشه همراه شرکت و محصولات شما باقی خواهد ماند، از همین رو باید در انتخاب شخص مناسب دقت داشته باشید و کیفیت ، برندینگ و زحمات خود را فدای قیمت های پایین نکنید. یا در صورت نارضایتی و تغییر لوگو این موضوع بسیار زمانبر و هزینه بر خواهد بود و حتی منجر به شکست خواهد شد. پس پیش از شروع کار، اگر می خواهید یک لوگوی حرفه ای داشته باشید، طراحی حرفه ای لوگو خود را به طراحان حرفه ای لوگو بسپارید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

بستن
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
اطلاعات خود را وارد کنید:
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
از عضویت شما در مجله کسب و کار حرفه ای بر پایه تفکرات برندینگ، بسیار خرسندیم.

پیش به سوی موفقیت
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.