مشاوره بازاریابی

دیجیتال مارکتینگ یکی از جدیدترین راه ها برای افزایش فروش

دیجیتال مارکتینگ

خلاصه مطلب

  • دیجیتال مارکتینگ یکی از بهترین راه ها برای افزایش فروش می باشد. به کمک دیجیتال مارکتینگ می توانید مشتریان ثابتی را جذب کنید و فروش خود را افزایش دهید.
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

این روزها با توجه به گسترش تکنولوژی و افزایش استفاده‌ها از اینترنت و شبکه‌های مجازی، دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی فروش جای بازاریابی سنتی را گرفته‌اند. بازاریابی دیجیتال یکی از مباحثی است که می‌توان در رابطه با آن ساعت‌ها بحث کرد و از فواید آن صحبت کرد چرا که این نوع از فروش به مهارت‌های بسیاری نیاز دارد و شما به عنوان یک مدیر یا یک فروشنده باید ابتدا مبانی بازاریابی اینترنتی را بیاموزید و سپس وارد این حرفه شوید. ما قصد داریم در این مقاله به آموزش دیجیتال مارکتینگ بپردازیم و هر آنچه را که لازم دارید در رابطه با بازاریابی اینترنتی بدانید به شما بگوییم.

تعریف دیجیتال مارکتینگ

برای آنکه مفهوم دیجیتال مارکتینگ را متوجه شوید، باید از تأثیراتی که اینترنت بر زندگی ما می‌گذارد آگاه باشید. تأثیر بیش از اندازه ی تکنولوژی بر زندگی مردم در این روزها غیر قابل انکار است و حتماً شما نیز تا به حال متوجه شدید که اسمارت فون ها و کامپیوترها چه وسایلی را از زندگی ما حذف کرده‌اند و ما در طول روز چقدر از تلفن‌های همراهمان و شبکه ی اینترنت استفاده می‌کنیم. به همین دلیل است که بازاریابی اینترنتی اهمیت پیدا می‌کند.

بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ به استفاده از اینترنت و شبکه‌های مجازی برای جذب مشتری و فروش محصولات گفته می‌شود. این نوع از بازاریابی برای تمامی مشاغل و کالاها مفید است و برای آنکه این نوع از فروش و بازاریابی مفید واقع شود، شما لازم دارید که مبانی و اصول آن را بیاموزید. برای بازاریابی اینترنتی ابزار و برنامه‌های بسیاری وجود دارند که ما در این مقاله به معرفی تمام آن‌ها خواهیم پرداخت و مزایا و معایب هر کدام را برای شما بیان خواهیم کرد.

تفاوت بازاریابی اینترنتی با بازاریابی سنتی

بازاریابی در طول زمان دچار تغییرات بسیاری شده است و شما همواره شاهد راه‌هایی که صاحبین مشاغل برای تبلیغ و فروش استفاده می کنند بوده‌اید. در زمان‌های نه چندان دور مردم از روزنامه‌ها برای تبلیغ مشاغل خود استفاده می‌کردند، دسته‌ای از پخش کردن تراکت و بروشور در خیابان‌ها برای تبلیغ کالای خود بهره می‌بردند، برخی این تراکت‌ها را داخل خانه‌ها و مغازه ها می‌انداختند؛ افرادی که قصد داشتند هزینه ی بیشتری را برای تبلیغات بپردازند نیز از تبلیغات تلویزیونی استفاده می‌کردند. برخی از این راه و روش‌ها هنوز هم مرسوم هستند و افرادی هستند که از این راه‌ها استفاده می‌کنند.

در اینجا لازم است بپرسیم که چرا با وجود اینکه هنوز هم بازاریابی سنتی می‌تواند موجب افزایش فروش شود مردم طرفدار بازاریابی اینترنتی‌اند؟ در هر جا که گروه بزرگی از مخاطبین وجود دارد شما باید در آنجا حضور داشته باشید و مشتریانی را جذب کنید؛ شبکه‌های مجازی نیز چنین شرایطی را دارند، یعنی هر روز تعداد بسیار زیادی از مردم وقت خود را در شبکه‌های مجازی و اینترنت صرف می‌کنند و شما باید در این شبکه‌ها حضور داشته باشید و به تبلیغ کالا و خدماتتان بپردازید.

پس در هر دو نوع بازاریابی شما در مکانی حضور پیدا می‌کنید و به تبلیغ کالاهای خود می‌پردازید اما این دو شیوه ی فروش بسیار با هم متفاوت‌اند. در ادامه که از روش‌ها و فواید بازاریابی اینترنتی صحبت کنیم، متوجه این تفاوت‌ها خواهید شد، پس با ما همراه شوید.

فواید دیجیتال مارکتینگ

شما به کمک دیجیتال مارکتینگ می توانید وقت بیشتری را برای خودتان ذخیره کنید، می‌توانید در منزل یا در مسیر محل کارتان به تبلیغ و بازاریابی به صورت آنلاین بپردازید و لازم نیست که برای دیجیتال مارکتینگ به اندازه بازاریابی سنتی وقت صرف کنید. شما می‌توانید به کمک دیجیتال مارکتینگ از پرداخت هزینه‌های سنگین برای بازاریابی اینترنتی معاف شده و با پرداخت کمترین هزینه به تبلیغ برای کالاهایتان بپردازید و میزان فروش خود را افزایش دهید. شما به کمک دیجیتال مارکتینگ می‌توانید در یک مدت زمان کوتاه بیشترین تعداد مشتری را به خدمات و کالاهایی که ارائه می‌دهید، جذب کنید چرا که افرادی که از اینترنت و شبکه‌های مجازی استفاده می‌کنند، قشر اعظمی از جامعه را تشکیل می‌دهند. شما نیز می‌توانید با ارائه ی توضیحات صحیح در رابطه با فعالیتتان و پیروی از اصول دیجیتال مارکتینگ، تعداد بسیار زیادی مشتری جذب کنید.

انواع دیجیتال مارکتینگ

همان طور که برای فروش کالاها و تبلیغات خدمات در بازاریابی سنتی راه‌های بسیاری وجود در دیجیتال مارکتینگ نیز راه‌های بسیاری وجود دارد و شما می‌توانید از راه‌های بسیار زیادی نسبت به فروش محصولاتتان اقدام کنید.

دیجیتال مارکتینگ به صورت دورنگرا و برونگرا، تولید محتوا، سئو سایت، چریکی و ویروسی تعداد اندکی از راه‌ها هستند که می‌توانید به کمک آن‌ها به بازاریابی اینترنتی بپردازید. برای دریافت توضیحات کامل در رابطه با هر کدام از نوع‌های دیجیتال مارکتینگ می‌توانید به سایر قسنت های سایت مراجعه کنید. دقت داشته باشید که انتخاب بهترین راه برای دیجیتال مارکتینگ از بیشترین اهمیت در این مسیر برخوردار است و شما می‌توانید برای انتخاب شیوه ی کار از یک متخصص دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید.

ابزارهایی برای دیجیتال مارکتینگ

برای آنکه بتوانید در زمینه دیجیتال مارکتینگ موفق باشید، یکی از اساسی‌ترین مسائلی که باید همواره به آن توجه داشته باشید شناسایی مخاطبینتان می باشد. شناخت افرادی که تبلیغات شما را می‌بینند و تحلیل رفتار آن‌ها از مهم‌ترین مسائل در دیجیتال مارکتینگ است. شما نیاز دارید که بدانید مخاطبین شما بیشتر در چه رده ی سنی قرار دارند، توانایی پرداخت چه هزینه‌ای را دارند، مشتری شما هستند یا فقط به دنبال کسب اطلاعات هستند. همه‌ی مواردی که در رابطه با مشتریان شما گفته شد از اهمیت یکسانی برخوردارند و شما باید به همه آن‌ها توجه کنید و سپس با توجه به مسائلی که متوجه می‌شوید، مسیر بازاریابی خود را تعیین کنید.

برای آنکه این اطلاعات را دریافت کنید می‌توانید از نظر سنجی‌ها استفاده کنید؛ البته برنامه‌ها و نرم افزارهای رایگان و غیر رایگانی هستند که به شما در جمع آوری و تحلیل این داده‌ها کمک می‌کنند که به معرفی آن‌ها نیز خواهیم پرداخت.

دیجیتال مارکتینگ در سوشیال مدیا

با توجه به آمار و ارقام این روزها در حدود ۴۷ درصد مردم کشور ما از کاربران فعال سوشیال مدیا محسوب می‌شوند و به صورت روزمره در شبکه‌های مجازی حضور دارند، پس شما می‌توانید با انتخاب سوشیال مدیا برای تبلیغات خودتان میزان مشتریان خود را افزایش دهید. با توجه به گستردگی در تعداد شبکه‌های مجازی شما راه‌های بسیاری را برای معرفی خدمات و محصولاتتان دارید. برخی از شبکه‌های مجازی عبارتند از: فیسبوک، اینستاگرام، پین‌تر است، بلاگفا، لینکدین و توییتر. شما می‌توانید با تولید محتوا به صورت صوتی و تصویری یا حتی متنی و انتشار آن‌ها در این شبکه‌ها به خیل عظیم متخصصین دیجیتال مارکتینگ بپیوندید.

تولید محتوا در دیجیتال مارکتینگ

همان طور که گفتیم تولید محتوای صوتی یا تصویری در دیجیتال مارکتینگ می‌تواند تا حد زیادی مشتریان شما را افزایش دهد. برای تولید محتوا بهتر است از افراد و شرکت‌هایی که در این زمینه مهارت دارند کمک بگیرید، چرا که تولید محتوا مخصوصاً تولید محتوا متنی قوانین و اصول بسیاری دارد که آموختن آن نیاز به وقت و هزینه ی بسیاری دارد. توجه داشته باشید که تولید محتوا مهم‌ترین مسئله در دیجیتال مارکتینگ می‌باشد چرا که مشتریان را با نوع خدمات شما آشنا می‌کند و هر آنچه را که افراد نیاز دارند در رابطه با برند و محصولات شما بدانند به آن‌ها می‌گوید.

بازاریابی به کمک تبلیغات

شما می‌توانید با پرداخت هزینه به گوگل یا سایر موتورهای جست و جوگر، تبلیغات کالای خود را در سایت‌های مختلف قرار دهید. در این روش تعداد افرادی که تبلیغ شما را می‌بینند بسیار زیاد است. شما با توجه به تعداد کلیک‌هایی که به روی تبلیغ شما می‌شود هزینه‌ای را پرداخت می‌کنید و مشتریانی را دریافت می‌کنید. البته در این روش ممکن است تمامی کسانی که تبلیغ شما را می‌بینند مشتری شما نباشند یا فقط به قصد کسب اطلاعات در مورد یک محصول روی تبلیغ شما کلیک کرده باشند؛ در این روش تعداد کلیک ابداً به معنی تعداد مشتری‌های شما نخواهد بود.

تبلیغ به کمک مصرف کنندگان کالاهایتان

در دیجیتال مارکتینگ ویروسی شما باید افرادی را که از محصولاتتان استفاده می‌کنند بیابید و از آن‌ها بخواهید که تجربه‌شان را در رابطه با مصرف محصولات شما به دیگران انتقال دهند. در این روش است که نام کالا و خدمات شما دهان به دهان خواهد چرخید. هر چقدر فردی که به تبلیغ کالای شما می‌پردازد، طرفداران بیشتری داشته باشد تعداد افراد بیشتری با محصولات شما آشنا خواهند شد.

در انتها توجه داشته باشید که دیجیتال مارکتینگ نیز همانند بازاریابی سنتی ممکن است در بسیاری از قسمت‌ها با شکست مواجه شود و شما باید به بررسی دلایل شکستتان در تبلیغات بپردازید و شیوه و اصول خود را تغییر دهید. همواره به این نکته توجه داشته باشید که در بازاریابی آنلاین صداقت و ارائه ی خدمات پس از فروش برای اطمینان خاطر مشتریان از اهمیت بسیاری برخوردار است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

بستن
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
اطلاعات خود را وارد کنید:
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
از عضویت شما در مجله کسب و کار حرفه ای بر پایه تفکرات برندینگ، بسیار خرسندیم.

پیش به سوی موفقیت
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.