کسب و کار حرفه ای

راه اندازی کسب و کار

توضیحات کامل و موثر در مورد راه اندازی کسب و کار

خلاصه مطلب

 • راه اندازی کسب و کار یکی از بهترین راه ها برای کسب سود کلان می باشد. برای راه اندازی کسب و کار باید از یک سری اصول پیروی کنید .
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

راه اندازی کسب و کار امروزه مورد توجه بسیاری از افراد جامعه واقع شده است. شما می توانید با راه اندازی کسب و کار خود سود بسیار خوبی را به دست آوردید؛ و حتما باید از اصول و نکات مهم راه اندازی کسب و کار پیروی کنید تا در کوتاهترین زمان به موفقیت بزرگی دست یابید.

تعریف کسب و کار

کسب و کار در انگلیسی بیزینس می باشد و به معنی سازمانی است برای آماده و فراهم کردن کالا و خدمات برای مشتریان می باشد. کسب و کارها، رگ های شریان یک اقتصاد پیشرفته و قوی می باشد که اکثرا خصوصی بوده و تحت حمایت دولت می باشند. کسب و کارهایی به دنبال سودآوری برای مالک خود تاسیس می شوند که البته هدف دیگر آن ها خدمت رسانی به عموم مردم می باشد. کسب و کاری که سود آور نباشد نمی تواند در عرصه رقابت زنده بماند و مقاومت کند و توسط دیگر کسب و کارها از بین می رود. برخی از افراد کسب و کار را با خرید و فروش یکی می دانند که این فکر اشتباه بوده و کسب و کار هر نوع تبادل تکرار شونده خرید و فروش است. امروزه افراد زیادی به سوی تاسیس کسب و کار روی آورده اند و حتی در بسیاری از دانشگاه های ایران و جهان نیز کسب و کار به عنوان یک رشته بوده و دانشجویان بسیار زیادی در این رشته به تحصیل مشغول هستند و امیدواریم هر کدام از این دانشجوها بتوانند در آینده یکی از موفق ترین افراد در زمینه کسب و کار باشند.

روش های شروع کسب و کار

با توجه به اشباع بودن مشاغل دولتی و کمتر شدن فرصت های استخدامی ،بسیاری از فارغ التحصیلان و افراد به دنبال شروع یک کسب و کار هستند. همچنین با تاسیس کسب و کارهای مختلف در زمینه های گوناگون می توان به داشتن اقتصادی خوب کمک کرد. برخی از سرمایه گذاران نیز به این حوزه علاقه مند شده اند و با تاسیس یک کسب و کار علاوه بر کسب سود بسیار زیاد می توانند به حل مشکل بیکاری و اشتغال زایی جوانان نیز کمکی کنند. در کل برای داشتن یک کسب وکار می توان از سه طریق اقدام کرد که روش اول راه اندازی کسب و کار می باشد که در بخش های دیگر درباره این موضوع به صورت مفصل توضیح داده خواهد شد. روش دوم خرید کسب و کار موجود از شخص دیگر که در برخی موارد دیده شده فردی کسب و کار خود را به فروش می رساند و شما با خرید شرکت و برند آن می توانید کسب و کار برای خود داشته باشید. روش دیگر نمایندگی با فرانچایز می باشد که شما نماینده یک کسب و کار بزرگ و صاحب نامی شوید.

راه اندازی کسب و کار

راه اندازی کسب و کار در کشورهای خارجی از سالیان پیش مرسوم بوده و بسیاری از افراد از همین راه موفقیت های بزرگی را به دست آوردند. شما نیز می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید که برای این کار فقط کافی است به خودتان ایمان داشته باشید. در حال حاضر ما شاهد راه اندازی کسب و کار بسیار متعددی در کشور خودمان هستیم و هر روز نیز بر تعداد آن ها اضافه می شود و با راه اندازی کسب و کار گوناگون گرمی بازار رقابت نیز بیشتر می شود. راه اندازی کسب و کار فقط برای زمینه های خاصی مانند کشاورزی و یا تجاری نمی باشد بلکه شما می توانید در هر حوزه ای کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

راهبردهای کسب و کارهای موفق

برای موفق شدن راه های بسیار زیادی وجود دارد که نباید در این انتخاب راه عجولانه تصمیم گرفت؛ که در این بخش با راهبردهای راه اندازی کسب و کار آشنا خواهید شد. از راهبردهای و استراتژیهای کسب و کار های موفق می توان در وهله اول به بررسی شرایط بازار اشاره کرد. شما بدون شناخت و آشنایی با بازار خود نمی توانید در آن کسب و کار موفق باشید. بعد از شناخت بازار خود مرحله بعد تبلیغات می باشد برای اینکه بتوانید مشتریان بالقوه خود را جذب کنید باید تبلیغات وسیع و موثری در این زمینه داشته باشید. استراتژی سوم برای کسب و کار موفق، داشتن قیمت مناسب است شما باید قیمت گذاری بسیار خوبی را برای محصول و یا خدمات خودتان در نظر بگیرید. آخرین استراتژی مربوط به کانال های توزیع محصول تولید شده می باشد؛ که در کل به این چهار عامل آمیخته ی بازاریابی و مارکتینگ می گویند.

اصول راه اندازی کسب و کار

اگر شما قصد پیشرفت و موفقیت در راه اندازی کسب و کار خود را دارید باید از چند اصول مهم کسب و کار پیروی کنید. از جمله این اصول، داشتن هدف و دنبال کردن آن، هیچوقت مغرور نشدن در این زمینه، داشتن باور و اعتماد به خود، تغییر پذیر و منعطف بودن با شرایط محیطی و اقتصادی، داشتن برنامه ریزی که منجر به رسیدن اهدافتان شود، واقعیت ها و توانایی های ذاتی خود را بشناسید، همیشه و در همه حال ایده های نوین داشته باشید، بازار هدف خود را انتخاب کنید، افسرده نشوید و مقاومت کنید و با سود اول خود احساس رضایت کنید حتی اگر مقدار آن کم باشد چرا که اکثر کسب و کارها با مرور زمان سود بیشتری خواهند داشت.

نکات مهم در راه اندازی کسب و کار

نکات مهم در راه اندازی کسب و کار و پیشرفت در آن عبارت است از:

 • همیشه تحت هر شرایطی خودتان را در اولویت قرار دهید و سعی بر آن داشته باشید تا الگو برای کارکنان و رقبای خود باشید
 • اولین مشتری خودتان باشید و از محصول و خدمات خود انتقاد کنید تا بتوانید بهترین و با کیفیت ترین محصول و خدمات را به مشتریان خود ارائه دهید.
 • این شما هستید که به مشتری های خود نیازمندید نه آنها؛ بنابراین همواره سعی کنید رضایت آن ها را جلب کنید زیرا رقبای شما توری برای شکار مشتری شما پهن کرده است که اگر غافل شوید مشتریان خود را از دست خواهید داد.
 • همیشه بیش از تصورتان تلاش کرده و بزرگ ترین طرفدار خود باشید.

ایده های مختلف برای راه اندازی کسب و کار

ایده های مختلفی برای راه اندازی کسب و کار وجود دارد که می توان به مواردی از جمله مشاوره دادن، تولید محتوا، طراحی گرافیک، پرورش قارچ و انواع گیاهان مختلف، اختراع، فروش اجناس دوم، نگهداری از کودکان، تاسیس مدارس غیر انتفاعی، مدیریت شبکه های اجتماعی، مربی گری، کسب و کارهای اینترنتی، مترجمی، فعالیت در حوزه پیاده سازی فایل های صوتی، تعمیر کامپیوتر و خدمات جابه جایی اشاره کرد؛ که شما با توجه به علاقه، مقدار سرمایه، توانایی و استعداد خود در هر زمینه ای فعالیت خود را شروع کرده و به دنبال راه اندازی کسب و کار خودتان باشید.

سود آوری از طریق راه اندازی کسب و کار

شما می توانید در جامعه امروزی که هنوز کسب و کار های مختلف اشباع نشده است به فکر راه اندازی کسب و کار خود باشید و با پیشرفت خود در این زمینه به سود های بسیار کلانی دست پیدا کنید. بسیاری از شرکت ها و برندهای موفق دنیا با کم ترین امکانات و سرمایه توانسته اند به سود های بزرگی دست پیدا کنند. چرا شما یکی از آن ها نباشید و برند خود را در سطح جهانی به مردم دنیا معرفی نکنید؟

مشکلات راه اندازی کسب و کار

در راه اندازی کسب و کار همیشه یک سری مشکلات و موانعی وجود دارد که شما باید با آن ها مقابله کنید تا بتوانید در این زمینه موفقیت های زیادی را از آن خود کنید. از مشکلات راه اندازی کسب و کار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نداشتن سرمایه کافی در گام اول برای راه اندازی کسب و کار
 • نداشتن علم و آگاهی کافی در راه اندازی کسب و کار
 • محدودیت های قانونی، شرعی و دولتی برای راه اندازی کسب و کار
 • داشتن رقبای بسیار پر نفوذ و قوی در زمینه فعالیت
 • وجود نوسانات زیاد در قیمت ارز
 • طولانی و سخت بودن روند اخذ مجوز های لازم برای راه اندازی کسب و کار
 • نداشتن بازار هدف و مشتریان بالقوه و بالفعل

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

بستن
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
اطلاعات خود را وارد کنید:
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
از عضویت شما در مجله کسب و کار حرفه ای بر پایه تفکرات برندینگ، بسیار خرسندیم.

پیش به سوی موفقیت
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.