مشاوره برندینگ

طراحی برند اصولی با سه گام اساسی

طراحی برند

خلاصه مطلب

  • طراحی برند یک امر تخصصی است و نیازمند یک طرح یکپارچه و ساماندهی مناسب است، برای طراحی برند اصولی این سه گام اساسی را باید دنبال کنید.
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

هر یک از برندهای موفق حال حاضر در جهان، نتیجه یک استراتژی بی نقص و چشم انداز مناسب در هننگام طراحی برند است. ساختن یک برند موفق و نام تجاری جهانی نیازمند یک طرح کلی، نقشه راه یکپارچه و استراتژی دقیق و مستحکم است. در ادامه این مطلب با سه گام اساسی برای طراحی اصولی برند آشنا خواهید شد و با به کار گرفتن آن، قادر به طراحی یک برند موفق خواهید بود.

تشکیل تیم ایده آل برای برند

برای طراحی برند موفق، شما به یک تیم متشکل از افراد متخصص و دارای صلاحیت نیاز دارید که در مواقع ضروری با استفاده از طوفان فکری، برنامه ها، اقدامات و فرصت های بازار برند خود را شناسایی کنید. تیم منتخب شما باید متشکل از افراد متخصص در حوزه های مارکتینگ، برندسازی، سئو و آی تی باشد.

موقع طراحی برند و انتخاب استراتژی برند با اعضای تیم خود به مشورت بپردازید و با هم فکری آنان اهداف و برنامه های توسعه برند خود را مشخص کنید. برندی که در نتیجه کار تیمی و هم فکری بنا شود، در مقایسه با برندهایی که تک نفره ساخته می شوند، چندین برابر موفق تر خواهد بود و حضور موثرتری در بازار خواهد داشت.

فرصت ها را شناخته و اولویت بندی کنید.

حال که تیم مورد نیاز خود را برای طراحی برند تشکیل داده اید، وقت آن است که با همکاری آنها تحقیقات خود را بر روی بازار هدف مرور کنید و به شناسایی فرصت ها و تهدیدهای موجود در بازار بپردازید. لیستی از تمامی فرصت ها و تهدیدهای برند خود بسازید و با اولویت بندی آنها، مشخص کنید که باید بر کدام یک از آنها تمرکز کنید تا برنامه ها و استراتژی برند محقق شود.

 اولویت بندی فرصت ها و برنامه های برند به شما در تشخیص کارهای ضروری کمک خواهد کرد و یادآوری می کند که باید به چه ترتیبی اقدام کنید تا از اتلاف وقت، انرژی و هزینه جلوگیری شود و نهایت بهره وری را داشته باشید. این امر مشخص می کند در هر گام از اقدامات بازاریابی، در کجای مسیر رسیدن به مقصود برند خود هستید و از منحرف شدن شما جلوگیری خواهد کرد.

برنامه ریزی و سپس اقدام کنید!

پس از آن که تیم خود را برای طراحی برند تشکیل دادید و با کمک آنها فرصت ها و برنامه های خود را اولویت بندی کردید، نوبت آن می رسد که برای اقدامات خود برنامه ریزی کنید. برای دریافت بهترین نتایج از برنامه ریزی، می توانید از تکنیک های مختلف و تخصصی برنامه ریزی بهره برد. هنگام طرح برنامه کلی برند، مناسبت ها را فراموش نکنید چرا که مناسبت ها یکی از بهترین فرصت های درخشش برند شما خواهند بود.

هنگام طراحی برنامه اجرایی برند، برای هر کدام از اقدامات، فعالیت ها و وظایف تاریخ خاصی در نظر بگیرید و همچنین مشخص کنید که مسئولیت انجام آن بر عهده کدام یک از اعضای تیم است. حرکت کردن در مسیر برنامه ریزی شده برای برند، موفقیت هر برندی را تضمین خواهد کرد.

برنامه اجرایی برند باید شامل موارد پایین باشد:

  • شرح کامل وظایف و فعالیت های هر یک از اعضای تیم همراه با جزئیات دقیق
  • تشخیص تمامی فرصت ها و اقدامات مورد نیاز برند و اولویت بندی آنها
  • اختصاص جدول زمانی برای اولویت های برند
  • شناسایی تخصص اعضای تیم و انتخاب پست آنها در برند
  • تعیین تأثیر هر اقدام و فعالیت در برند و نقش آن در رسیدن به مقصود نهایی شرکت
  • محاسبه هزینه های برند و برآورد درآمد تقریبی هر یک از فعالیت های برند
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

بستن
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
اطلاعات خود را وارد کنید:
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
از عضویت شما در مجله کسب و کار حرفه ای بر پایه تفکرات برندینگ، بسیار خرسندیم.

پیش به سوی موفقیت
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.