مشاوره تبلیغات

مشاوره تبلیغات کیست و چه نقشی در پیشبرد اهداف شرکت دارد

مشاوره تبلیغات

خلاصه مطلب

 • یک مشاوره تبلیغات با شناختن بهتر بازار و مشتریان شما، باعث پیشرفت شرکت شما می شود. مشاوره تبلیغات به موفقیت شما در امر تبلیغات کمک می کند.

برخی از شرکت ها در زمینه تبلیغات موفق نیستند و بجای اینکه در تبلیغات، موفق شوند و بتوانند مخاطبان بیشتری را جذب کنند، نتیجه عکسی می گیرند. استفاده از مشاوره تبلیغات باعث می شود که شما در زمینه تبلیغات موفق عمل کنید. برای آشنایی بیشتر با مشاوره تبلیغات با این مقاله همراه شوید.

مشاوره تبلیغات کیست؟

برخی از افراد فکر می کنند که تبلیغات امری راحت است و هر کسی می تواند اینکار را انجام دهد. اما اگر شما با پیچ و خم های تبلیغات آشنا نباشید در این مسیر شکست سنگینی را متحمل خواهید شد. همانگونه که می دانید تبلیغات یکی از مهمترین راه ها برای برقراری ارتباط با مشتری است و برای اینکه این کار به درستی انجام شود و شما به هدفتان برسید، باید از مشاوره تبلیغات استفاده کنید. تبلیغاتی که با برنامه ریزی و صحیح انجام شود می تواند در موفقیت یک شرکت تاثیر بسزایی داشته باشد. یک مشاوره تبلیغات راهی که یک برند باید طی کند تا به هدف برسد را می شناسد. در واقع مشاوره تبلیغات کسی است که روند انجام اصولی تبلیغات و بازار هدف را می شناسد و برای رسیدن به آن برنامه ریزی می کند. یک مشاوره تبلیغات از کسب و کار مشتری درک کاملی دارد و با این شناخت با  برنامه ریزی ها و کارهایی که انجام می دهد، مشتری را از طریق تبلیغات به هدفی که در ذهن خود دارد، جذب می کند. یک مشاوره تبلیغات از  تلویزیون، رادیو، روزنامه، بیلبوردها، مجلات، شبکه های اجتماعی و … ، برای تبلیغات خود استفاده می کند.

وظایف مشاوره تبلیغات

 • ایجاد استراتژی هایی تبلیغاتی که شرکت را به هدف مرتبط با کسب و کار خود می رساند.
 • آماده سازی کمپین های تبلیغاتی و عناصری که برای بازیابی و ترویج فروش نیاز است.
 • مدیریت، بررسی و تایید آگهی های تبلیغاتی
 • اطمینان یافتن از اینکه تبلیغات مورد نظر مطابق با خواسته ها و قوانین شرکت است.
 • روابط کاری قوی با مشتریان را جهت فراهم نمودن خدمات عالی ایجاد می نماید.
 • مدیریت حمایت مالی کمپین های تبلیغاتی
 • درک کامل نیازهای مشتری و در نظر گرفتن خدمات و محصولاتی برای برطرف کردن این نیازها
 • ایجاد لیستی از مشتریانی که پتانسیل مالی بالایی دارند.
 • اطمینان یافتن از اینکه مبالغ قرارداد مشتریان به موقع جمع آوری می شود.
 • برای تامین هزینه های تبلیغات باید مشاور تبلیغات با مدیران هماهنگ شود تا مبالغ به موقع پرداخت شود.
 • تهیه سفارشات مشتریان و پیشنهاد فروش برای آنها
 • توسعه خرده فروشی و مدیریت محصولات
 • در نظر گرفتن سوالات و مشکلات مشتریان و سعی در برطرف کردن این مشکلات

 

روند اجرای کار مشاوره تبلیغاتی

برای اینکه تبلیغات شما تاثیر گذار باشد، باید تبلیغات با برنامه ریزی انجام شود. تبلیغات کمک می کند که شما به هدف خود نزدیک شوید و مسیر موفقیت را طی کنید. اما مدیران یک شرکت باید قبل از انجام تبلیغات، درک درستی از تبلیغات داشته باشند و بدانند که تبلیغات یک نوع سرمایه گذاری بلند مدت است که شرکت را به هدف خود می رساند و حرکت در این مسیر با یک مشاوره تبلیغات امکان پذیر است. مشاوران تبلیغاتی راهکارهایی را در قالب مشاوره به مدیران شرکت ارئه می دهند و ابزارهایی که برای تبلیغ محصول مورد نظر نیاز است را به طور دقیق به مدیران ارئه می نماید. همچنین هزینه هایی که برای اینکار نیاز است را نیز ارائه می نمایند تا مدیران به راحتی بتوانند تصمیم بگیرند. در این میان ممکن است مدیران یک شرکت با هزینه ها مشکلی نداشته باشند اما مشاوران تبلیغاتی تشخیص دهند که هزینه کردن برای اینکار نتیجه مطلوبی ندارد و هزینه ای بیهوده صرف می شود. پس از تایید یک روند تبلیغاتی از سوی مدیران  و مشاور تبلیغات، برنامه ریزی های مورد نیاز برای آن صورت گرفته و مشاور تبلیغات در تمامی مراحل تولید یک تبلیغات بر کیفیت اجرا و تمام هزینه ها نظارت دارد. بعد از اجرای تبلیغات مشاور تبلیغات تمامی بازخوردها را تحلیل و بررسی می نماید و نقاط قوت را همچنان حفظ نموده و نقاط ضعف را برطرف می نماید.

 

نقش مشاوره تبلیغات در مسیر موفقیت شرکت

یک مشاوره تبلیغاتی، تمامی حوزه های بازاریابی را می شناسد و با مدیریت برند آشناست. بنابراین تبلیغات را بر اساس  دیدی کامل و دقیق پیش می برد و هدف وی کامل کردن ابزارهای ارتباطی ،تبلیغاتی و بازاریابی  است. تسلط یک مشاور تبلیغاتی در حدی است که گاهی به مدیران شرکت توصیه می کند که تبلیغات را متوقف کرده و از ابزارهای دیگر جهت جذب مشتری و رونق بخشیدن به کسب و کار استفاده نماید.

 

انواع مشاوران تبلیغاتی در پروژه ها

مشاوران تبلیغاتی که در پروژه ها شرکت دارند به سه دسته تقسیم می شوند.

 • مشاوران پیش برنده: این مشاوران به پیشبرد پروژه های تبلیغاتی کمک می کنند و برای این منظور ایده های خلاقانه ای ارائه می دهند. این مشاوران فرصت های رسانه ای و مخاطبی را شناسایی کرده و از این فرصت ها استفاده می کنند.
 • مشاوران مدافع: این مشاوران در رقابت ها مانند شرکت های مدافع هستند و با توجه به عکس العملی که تبلیغات در محیط های رقابتی دارند، عکس العمل های مناسب را برنامه ریزی و اجرا می کنند.
 • مشاوران ترسیم گر: این مشاوران برنامه ریزی های آینده نگرانه ای را برای تبلیغات انجام می دهند.

خصوصیات یک مشاوره تبلیغات خوب

یک مشاور تبلیغاتی خوب، قبل از هر چیزی باید تجربه کافی در زمینه تبلیغات را داشته باشد. دومین خصوصیت یک مشاور تبلیغاتی خوب اعتمادی است که بین طرفین هنگام انعقاد قرارداد بوجود می آید. بوجود آمدن این حس اعتماد می تواند زمان بر باشد و طی جلساتی که قبل از قرارداد در مورد پروژه با مشاور تبلیغاتی دارید، بوجود می آید. سومین و مهمترین خصوصیت یک مشاور تبلیغاتی خوب، مهارت او است. ممکن است نظر شما در تبلیغات موردی خاص و ویژه باشد که یک مشاور تبلیغاتی که در کارش مهارت کافی دارد می تواند در این زمینه به شما کمک کند. برای پی بردن به میزان مهارت یک مشاور تبلیغاتی می توانند نحوه عملکرد وی را در پروژه های اخیرش و وبسایت شخصی او، محک بزنید. چهارمین خصوصیت یک مشاور تبلیغاتی خوب استقلال او است. شما باید در نظر داشته باشید که بکار گرفتن یک مشاور تبلیغاتی نباید در کارهای شرکت و برنامه ریزی های شما اختلالی بوجود آورد و مشاور تبلیغاتی باید برای کارهای خود برنامه ریزی داشته  و طبق آن کارهایش را پیش ببرد و فقط گاهی برای گزارش دادن به شما جلساتی با هم داشته باشید. آخرین خصوصیت یک مشاور تبلیغاتی خوب، رویکرد وی است که باید با هدف و دیدگاه شما یکی باشد و طبق این اصول پروژه را پیش ببرد.

 

چرا باید مشاوره تبلیغات داشته باشیم؟

همانگونه که گفته شد مشاور تبلیغاتی به تبلیغاتی برنامه ریزی شده و با اهداف بلند مدت، کمک می نماید. اهدافی که شما می توانید با داشتن یک مشاور تبلیغاتی به آنها برسید عبارتند از:

 • معرفی محصولات جدید با روش های اصولی
 • تداوم و افزایش فروش
 • اطلاع رسانی
 • حضور مداوم در بازار و فراموش نشدن
 • شناخته شدن در بازار و معروف شدن
 • حذف رقبای جدی
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

بستن
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
اطلاعات خود را وارد کنید:
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
از عضویت شما در مجله کسب و کار حرفه ای بر پایه تفکرات برندینگ، بسیار خرسندیم.

پیش به سوی موفقیت
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.