مشاوره تبلیغات

نکاتی درباره طراحی یک لوگوی حرفه ای

طراحی حرفه ای لوگو

خلاصه مطلب

  • با طراحی یک لوگوی حرفه ای می توانید به رونق کسب و کارتان کمک نمایید. با طراحی یک لوگوی حرفه ای نام برند شما همه جا شناخته شده است.
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

لوگو معرف یک برند است و شما در اطرافتان برندهای زیادی را می شناسید که هر یک با لوگوی مخصوص خود شناخته می شوند. برای طراحی یک لوگوی حرفه ای می توانید خودتان یک ایده را پیشنهاد دهید یا از شرکت های تبلیغاتی برای این کار استفاده کنید. یک لوگوی حرفه ای به شما کمک می کند تا نام برند شما شناخته شود و کسب و کارتان رونق بیشتری پیدا کند. برای آشنایی با مقوله طراحی یک لوگوی حرفه ای با این مقاله همراه شوید.

لوگوی حرفه ای

یک لوگو حرفه ای باید با نوع فعالیت شرکت هماهنگ باشد و مخاطب با دیدن آن، تحت تاثیر قرار گیرد. مخاطب با چشمانش ابتدا لوگوی شرکت شما را می بینید و باید لوگو به گونه ای طراحی شود که حس خوبی را به مخاطب انتقال دهد. در واقع لوگوی یک شرکت با زبان تصویری خودش با مشتری ارتباط برقرار می کند و برای این که این تاثیر بر روی مخاطب بیشتر باشد، باید در طراحی لوگو جزئیات به دقت در نظر گرفته شوند. در واقع لوگو معرف شماست و هر جا مخاطب این لوگو را ببیند به یاد شما و کالاهای شما می افتد. یک لوگوی حرفه ای می تواند وفاداری بین شما و مشتریان شما را تضمین نماید.

گانواع لوگو

قبل از اینکه بخواهید به طراحی یک لوگوی حرفه ای بپردازید، ابتدا باید با انواع لوگوها آشنا شوید.

  • لوگو تایپ ساده ترین نوع لوگو است که با نام شرکت یا یکی از حروف آن طراحی می شود. مثلا لوگوی شرکت مایکروسافت یا سونی نمونه ای از این لوگو ها هستند.
  • لوگوهایی که با ماموریت یک کمپانی شکل می گیرند نیز نوعی دیگر از لوگوهایی است که طراحی می شوند.مثلا یک گل فروشی یا یک سبد گل لوگوی خود را طراحی می کند.
  • لوگوهایی که از ترکیب نام و طراحی گرافیکی ساخته می شوند نیز نوعی از لوگوها هستند. مثلا لوگوی شرکت نایک.

یک لوگوی حرفه ای ، لوگویی است که مشتری شما با نگاه کردن با آن به کار شما پی ببرد.هنگامی که می خواهید برای شرکت خود یک لوگو طراحی کنید، توی ذهنتان اول لوگویی که توی ذهن خود دارید را تصور کنید و ببینید چه نوع لوگویی دوست دارید داشته باشید، زیرا این لوگو بعدها بر روی محصولات شما و یا جاهای دیگر استفاده می شود، بنابراین بسیار اهمیت دارد که این لوگو به درستی طراحی شود.

بررسی لوگوی شرکت های رقیب برای طراحی یک لوگوی حرفه ای

اولین قدم برای طراحی یک لوگوی حرفه ای این است که شما لوگوی شرکت هایی که رقیب شما هستند و در زمینه کاری شما فعالیت دارند را بررسی کنید تا به نقاط ضعف و قدرت آن ها پی ببرید. به لوگوها خوب دقت کنید که چه چیزی را به مخاطب انتقال می دهند و هدف آنها از طراحی این لوگو صرفا جلب توجه مخاطبانشان بوده یا پیامی را به مخاطب خود انتقال می دهند. شما باید با تجزیه و تحلیل لوگو شرکت های رقیب، این نکات را نیز در طراحی لوگوی خود در نظر داشته باشید.

تاثیر نام شرکت بر روی طراحی یک لوگوی حرفه ای

نام یک شرکت تاثیر بسیار زیادی بر روی طراحی یک لوگوی حرفه ای دارد و مثلا اگر نام یک شرکت D.C.jewelers باشد برای طراحی لوگو برای این شرکت می توان برای نام اختصاری اول آن از فونت های زاویه دار و مد روز استفاده کرد اما اگر مثلا نام یک شرکت چاپ صاعقه باشد، این شرکت هنگام طراحی نام شرکت نمی توان بر روی حروف آن مانوری داد بلکه می توان به جای کلمه صاعقه ، تصویری از یک صاعقه را بجای آن قرار داد. بهترین لوگو با تصویر پیامش را به مخاطبش می دهد نه با حرف یا یک کلمه.

در طراحی یک لوگوی حرفه ای از لوگوهای آماده استفاده نکنید

در طراحی یک لوگوی حرفه ای، این نکته را در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان یک لوگوی حرفه ای نباید از تصاویر و لوگوی آماده استفاده نماید. بسیاری از شرکت ها زمانی که می خواهند برای شرکت خود لوگو طراحی کنند با جست و جو در گوگل ، یکی از این تصاویر را برای لوگوی خود انتخاب می کند که بزرگترین اشتباه ممکن است. سعی کنید از این تصاویر الهام بگیرید و خودتان لوگوی مختص به خود را طراحی کنید.

تاثیر رنگ در طراحی یک لوگوی حرفه ای

رنگ هایی که شما در لوگوی خود استفاده می کنید، به طور مستقیم بر روی مخاطب تاثیر می گذارد. اولین نکته در انتخاب رنگ یک لوگو مورد توجه می باشد قیمت است. مثلا یک لوگویی که پنج رنگ دارد ممکن است بسیار شیک و زیبا باشد اما زمانی که این لوگو را بخواهید بر روی یک وسیله تبلیغاتی چاپ کنید، هزینه چاپ آن زیاد باشد. در انتخاب رنگ یک لوگو سعی کنید همیشه از یک لوگوی سه رنگ استفاده کنید زیرا هم لوگوی حرفه ای است و هم اینکه چاپ آن بسیار اقتصادی است. بنابراین انتخاب رنگ در طراحی یک لوگوی حرفه ای بسیار اهمیت دارد و باید از هر حیث این رنگ ها بررسی شوند.

استفاده از طراح برای طراحی یک لوگوی حرفه ای

برای هر کاری باید از یک متخصص استفاده کرد. اینکه شما یک ایده بدهید و خودتان تا پایان آن را اجرا کنید بسیار اشتباه است. بسیاری از افراد برای اینکه طراحی لوگو برای آنها هزینه ای نداشته باشد به مراکز تبلیغاتی مراجعه نمی کنند تا در مخارجشان صرفه جویی شود. اما گاهی برخی از  طراحان حرفه ای مبلغی بسیار کمتر از سایر موسسات دریافت می کنند و در عوض می توانند برای شما یک لوگوی حرفه ای طراحی نمایند. اما بهتر است برای طراحی لوگوی حرفه ای صرف اینکه یک طراح مبلغ کمتری را می گیرد، با او قرارداد نبندید و سعی کنید برای کار خود و لوگویتان ارزش قائل باشید. بهتر است از طراحی استفاده کنید که با حیطه کاری شما و سایر رقیبانتان آشنایی کافی را داشته باشد. این نکته را در نظر بگیرید که یک لوگوی حرفه ای و خوب برای شما حداقل ده سال ماندگار است و کار می کند ، پس هر چقدر هم هزینه کنید می بینید که خیلی گران نیست. ممکن است شما یک لوگوی زیبا و خلاقانه طراحی کنید اما این لوگو قابلیت چاپ شدن بر روی محصولات دیگر را نداشته باشد. یک طراح می تواند یک لوگو را از هر نظر بررسی کند و ببیند که این لوگو آیا قابلیت چاپ شدن دارد یا نه. پس برای بازدهی بهتر یک الگو که معرف نام و کسب و کار شماست بهتر است یک مقدار هزینه کنید تا نتیجه بهتری را ببینید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

بستن
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
اطلاعات خود را وارد کنید:
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
از عضویت شما در مجله کسب و کار حرفه ای بر پایه تفکرات برندینگ، بسیار خرسندیم.

پیش به سوی موفقیت
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.