کسب و کار حرفه ایمشاوره برندینگ

هر آنچه درباره مشاوره برندینگ باید بدانیم

مشاوره برندینگ

خلاصه مطلب

  • در این مقاله سعی خواهیم کرد تا اطلاعاتی درباره مشاوره برندینگ در اختیارتان قرار داده و لزوم استفاده از مشاوره برندینگ را یادآوری کنیم .
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

امروزه مهم‌ترین عامل موفقیت در کسب و کار را می‌توان برندسازی دانست. به این دلیل که در برند سازی می‌توان با بازار ارتباط برقرار کرد و در مورد محصول و کسب و کارتان اطلاعات دقیقی را منتقل کنید. با کمک گرفتن از مشاوره برندینگ می‌توانید در این خصوص بهترین عملکرد را داشته و به ایده‌های خلاقانه خود جامه عمل بپوشانید. یک نام تجاری قوی در کنار کیفیتی مطلوب و استاندارد می‌تواند ضامن موفقیت شما بوده و بهره گرفتن از گروه‌های کارآزموده و مطرح مشاوره برندینگ در کنار عوامل ذکر شده موفقیت شما را تضمین خواهد کرد.

برندینگ و برند سازی:

در زمان‌های گذشته از برندینگ به عنوان سمبل، شعار و یا نامی برای معرفی محصولی خاص استفاده می‌شد. که آن محصول را نسبت به سایر نمونه‌های مشابه موجود در بازار متمایز می‌کرد. اما امروزه مفهومی گسترده‌تر برای برندینگ و برند سازی مطرح شده و از آن به عنوان تصویری ذهنی نزد مشتری از خدمات و محصولات شما با شنیدن نام کارخانه و یا کسب و کارتان یاد می‌شود. که این تصویر می‌تواند شامل شعار مختص به محصول شما و یا لوگو و رنگی خاص باشد. برای اینکه بتوانید در امر برند سازی موفق عمل کنید ما یاری گرفتن از گروه های مشاوره برندینگ را به شما پیشنهاد می کنیم .

تأثیر برندسازی بر کسب و کار:

حتماً شما هم به اهمیت برند و نام تجاری برای رونق در هر گونه کسب و کاری اعتقاد و ایمان دارید. به طور معمول تمامی مصرف کنندگان محصولات به دنبال انتخاب و خرید محصولاتی با برندهای مطرح و شناخته شده هستند و نام تجاری برندهای معروف را می‌توان مهم‌ترین عامل اطمینان مردم و مشتریان به کیفیت محصولات تولیدی دانست. یک نام تجاری موفق و مطرح می‌تواند مهم‌ترین عامل دوام و پایداری شما در زمینه رقابت میان سایر محصولات مشابه باشد. شاید شما برای ایجاد نام تجاری مجبور به پرداخت هزینه‌های بالایی شوید ولی این اطمینان را نیز خواهید داشت که مشتریان شما حاضرند مبالغ بیشتری را برای خرید محصول شما پرداخت کنند در صورتی که می‌توانند نمونه‌های مشابه را در بازار با قیمتی پایین‌تر خریداری کنند و تنها دلیل این امر اطمینان به نام تجاری برند شماست.

اجراء برند:

برند معمولاً نام، تصویر، نشانه و یا آرم مرتبط با یک محصول است که به محض دیدن آن نشانه شما به یاد آن محصول افتاده و تداعی کننده آن محصول برای شما باشد.

نام تجاری محصول نیز از دیگر عواملی است که شامل ویژگی‌های خاص و متمایزی است که محصول شما را نسبت به نمونه‌های مشابه موجود در بازار متمایز کرده و این تمایز بیشتر به کیفیت محصول تولیدی شما بستگی دارد.

لوگو و تصویر یک برند را می‌توان بخش مرکزی و مهم‌ترین قسمت یک برند دانست. رنگ و طرح انتخاب شده برای برند باید به گونه‌ای باشد که در ذهن ماندگار شده و مشتری بلافاصله بعد از تماشای آن به یاد محصول بیفتد و آن محصول در ذهنش تداعی شود. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که بعد از انتخاب لوگو و تصویر برند خود سعی کنید در آن هیچ گونه تغییری را اعمال نکنید زیرا تغییرات به وجود آمده می‌تواند در بر انتخاب و تصمیم گیری مشتری برای خرید محصول ارتباطی مستقیم داشته باشد.

مزایای استفاده از مشاوره برندینگ:

استفاده از تجربه و دانش مشاوران و افراد آگاه در هر زمینه‌ای الزامی بوده و یکی از راه کارهای موفقیت می‌تواند باشد. در ادامه مطالب مزایای استفاده از مشاوران در زمینه برند سازی و مشاوره برندینگ را بیان خواهیم کرد.

  • افزایش اعتماد مشتریان
  • ایجاد ارزش افزوده برای سازمان
  • با انجام مشاوره در زمینه برند سازی تلاش کمتری برای جذب مشتری و جلوگیری از جذب مشتریان به سوی سایر برندها نیاز است.
  •  ایجاد وجه تمایز نسبت به سایر محصولات مشابه
  • تشخیص دسته بندی جغرافیایی مشتریان در سطح بازار
  • توانایی فروش محصولات مورد نظر با قیمت‌هایی نسبتاً بالا
  •  توانایی جذب سفارشات تجاری از مهم ترین مزایای استفاده از مشاوره برندینگ می باشد .

کارکرد برند سازی چیست:

در تعریف کلی برند سازی می‌توان گفت به مجموعه‌ای از فعالیت ها برای شکل دهی و ایجاد تصویری مشخص از شرکت شما در ذهن مشتری برند سازی گفته می‌شود. باید به این نکته توجه داشته باشید که برندینگ کار پیچیده و مشکلی نیست و شما با ساخت یک وبسایت برای ارائه پیشنهادات و عرضه محصولات خود و همچنین طراحی تبلیغات، انتخاب رنگ‌های متناسب و مخصوص شرکت خود، ایجاد لوگو و برجسته سازی آن از طریق شبکه‌های اجتماعی موفق به انجام برند سازی شده‌اید. حتماً به این نکته نیز توجه داشته باشید که آنچه مشتریان در خصوص برند شما عنوان می‌کنند واقعیت و برداشت واقعی آن‌ها نسبت به محصول شما می‌باشد و اگر در زمینه برند سازی موفق عمل نکنید ناخواسته باعث ایجاد تجربه‌ای منفی و نامطلوب از برند خود نزد مشتری شده‌اید. امروزه از اهمیت برند سازی بسیار سخن گفته شده و شرکت‌های بزرگی کار مشاوره برندینگ را بر عهده دارند که می‌توان از نظرات و پیشنهادهای کارشناسانه مشاوره برندینگ نهایت استفاده را برد.

تصویر ۵

هدف از برندینگ و مشاوره برندینگ چیست؟

یک برندینگ استاندارد و مطلوب علاوه بر شناساندن و مطرح کردن محصول شما در میان سایر رقبا می‌تواند به شما در رفع و حل مشکلات احتمالی در این زمینه نیز کمکی اساسی داشته باشد. از مهم‌ترین اهداف برندینگ می‌توان موارد زیر را نام برد.

۱-      تأیید اعتبار

۲-      ایجاد پیامی واضح و آشکار

۳-      برقراری ارتباط با مخاطب و مشتریان از طریق خدمات و محصولات

۴-      به وجود آوردن کاربران و مشتریان دائمی و وفادار

۵-      تحریک و تشویق افراد برای خرید محصولات تولیدی شما

تصویر ۶

اشتباهات متداول در مفهوم برندینگ:

برای اینکه درک درست‌تری از مفهوم برند یا برندینگ داشته باشیم باید بدانیم که:

–          برند با نام تجاری تفاوت داشته و از نظر مفهومی نیز متفاوت می‌باشد.

–          برند با آرم و یا المانهای سمبلیک نیز تفاوت‌های اساسی دارد.

–          یک برند معتبر و موفق دلیل بر گرانی محصول نیست.

–          مفهوم برند با معروفیت و حسن شهرت نیز متفاوت می‌باشد.

ابزارهای لازم در مشاوره برندینگ :

برای اجرای صحیح برندینگ ابزارهایی لازم است تا بتوان این کار را به بهترین شکل ممکن انجام داد و با مشتریان ارتباط برقرار کرد و بتوان برندی مطرح را در بازار به وجود آورد. در زیر ابزار لازم که در مشاوره برندینگ به آن ها توجه ویژه ای می شود را معرفی خواهیم کرد.

–          تبلیغات گسترده در فضای مجازی و سطح شهر

–          روابط عمومی بالا

–          پیشبرد فروش

–          بازاریابی مستقیم

–          فروش شخصی

–          بسته بندی

–          رویدادها و اسپانسرینگ

–          خدمات مشتری

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

بستن
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
اطلاعات خود را وارد کنید:
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
از عضویت شما در مجله کسب و کار حرفه ای بر پایه تفکرات برندینگ، بسیار خرسندیم.

پیش به سوی موفقیت
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.