طراحی کارت ویزیت

ویژگی‌های طراحی بیزینس کارت تاثیرگذار

طراحی بیزینس کارت

خلاصه مطلب

  • طراحی بیزینس کارت، یکی از عوامل اصلی در معرفی موثر افراد می‌ باشد. طراحی بیزینس کارت به کمک نرم افزارهای طراحی و سایت‌های آنلاین نیز انجام می‌شود.
[vc_row][vc_column][vc_column_text]
طراحی بیزینس کارت به عنوان یکی از ملزومات اداری، همواره اثری ماندگار در جذب مخاطب و معرفی بیزینس مورد نظر دارد. همچنین طراحی منحصر به فرد برای یک کارت ویزیت و بیزینس کارت، نیمی از راه معرفی را برای مخاطب خاص، هموار می‌سازد. یک طراحی موفق در کارت ویزیت، می‌تواند در زمان‌هایی که امکان ملاقات با فرد مورد نظر بسیار کوتاه است، به صورت امری کلیدی و طلایی عمل کند. چرا که مخاطب در زمانی بعد از زمان ملاقات با دیدنشان کارت ویزیت منحصر به فرد، دوباره به فکر تماس با صاحب کارت، می‌افتد.

طراحی انواع بیزینس کارت

دسته بندی انواع بیزینس کارت و کارت ویزیت، بر نوع طراحی آنها تاثیر مستقیم دارد. در واقع بهترین دسته بندی بر اساس نوع مشاغل صورت می‌ پذیرد. برای مثال کارت ویزیت آرایشگر مردانه با یک وکیل و حتی با یک فروشنده لوازم آرایشی بسیار متفاوت است. در طراحی هر بیزینس کارتی، باید علاوه بر دسته بندی مشاغل به تازه کار بودن و یا مجرب بودن فرد و یا تجارت مورد نظر، توجه ویژه نمود. در برخی از مواقع سادگی و شلوغ نبودن کارت برای جذب مخاطب به کار می‌رود.این امر در بسیاری از کارت‌های ویزیت وکلا و یا پزشکان به وفور دیده می‌شود. اما یک طراح فرش و یا طراح دکوراسیون ساختمان‌های اداری و مسکونی، نیاز به استفاده از رنگ‌های جذاب و متنوع و همچنین طرح‌ های نسبتا شلوغ در طراحی کارت ویزیت خود دارد.

ویژگی طراحی بیزینس کارت

اگرچه استفاده از نرم افزارهای طراحی بیزینس کارت، همواره محصول را در یک مسیر اصلی قرار می‌ دهد، اما می‌ تواند به نوعی ویژگی اصلی طراحی کارت ویزیت از دیگر طراحی‌ ها باشد. نرم افزارها اصول کلی را به درستی رعایت می‌ کنند؛ اما برای داشتن یک کارت ویزیت منحصر به فرد، نیاز به خلاقیت طراح و شناخت کافی از حرفه فرد و یا بیزینس مورد نظر می‌باشد. سایز و نوع فونت به کار گرفته شده در طراحی کارت ویزیت، می‌تواند یک ویژگی مهم را در ذهن مخاطب ایجاد کند. با توجه به هدف تاثیرگذار بودن کارت ویزیت بر ذهن مخاطب، یادگیری و به کارگیری ویژگی‌هایی که یک کارت ویزیت را خاص و متفاوت با سایرین می‌کند، بسیار ضروری می‌ باشد.

طراحی بیزینس کارت آنلاین

امروزه در بسیاری از سایت‌های داخلی و خارجی، طراحی بیزینس کارت، به صورت رایگان صورت می‌ پذیرد. هنگام استفاده از این سایت‌ها تنها کافی است کمی خوش سلیقگی به خرج دهید و با الهام از چند کارت ویزیت معروف، فونت مناسب و استفاده از کلمات صحیح را به کار گیرید. یکی از این سایت‌های معروف، سایت Canva می‌ باشد. استفاده از این سایت علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه برای افراد، می‌ تواند مناسب برای بسیاری از افراد با هر سطح دانشی از طراحی باشد. در واقع کاربری این سایت برای افراد مبتدی نیز، میسر می‌ باشد. سایت دیگری به طراحی کارت ویزیت آنلاین کمک می‌ کند، سایت LOGASTER می‌ باشد. در واقع به کمک این سایت می‌ توان یک مجموعه از کارت ویزیت، سربرگ، لوگو و آرم و همچنین پاکت نامه، طراحی نمود. استفاده از این سایت نیز بسیار آسان طراحی شده است. کافی است که هر کاربری تنها با مطالعه دستور راهنمای کار، طراحی یک بیزینس کارت را برای خود فراهم آورد.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخ دهید

بستن
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
اطلاعات خود را وارد کنید:
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
از عضویت شما در مجله کسب و کار حرفه ای بر پایه تفکرات برندینگ، بسیار خرسندیم.

پیش به سوی موفقیت
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.