مشاوره تبلیغات

ویژگی تبلیغات موثر چیست و چگونه تاثیرگذارتر است؟

تبلیغات موثر

خلاصه مطلب

  • تبلیغات موثر عامل مهمی برای معرفی و فروش محصولات یک شرکت به شمار می رود. تبلیغات موثر باید برای گروه مشتریان هدف صورت گیرد تا نتیجه بهتری داشته باشد.
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

پس از راه اندازی یک کسب و کار موفق و آگاهی کامل از بازار هدف خود لازم است که تبلیغات موثر در جهت معرفی و فروش محصولات خود داشته باشید. در تبلیغات موثر خلاقیت و ابتکار عامل بسیار مهمی است مشروط بر این که نیاز های بازار را به خوبی بشناسید و در جهت بهبود تبلیغات خود بکوشید.

خلاقیت و ابتکار در تبلیغات موثر

برای ساختن تبلیغاتی که بر روی ذهن افراد مخاطب تان تاثیر بسزایی داشته باشد به کارگیری موثر خلاقیت تان امر بسیار مهمی است. در عین اهمیت امر خلاقیت و نوآوری باید به خاطر داشته باشید که شما خلاق ترین فرد برای تولید تبلیغات نیستید و افراد بسیار خلاق تر از شما که به جزئی ترین ویژگی ها برای ابتکار و نوآوری اهمیت می دهند نیز وجود دارند. حتی اگر تبلیغات شما جزئی از بهترین تبلیغات باشند در گذر زمان با توجه با خواسته های مشتریان هدف شکل گرفته و اصلاحات فراوانی برای بهبود رویکرد این دسته تبلیغات لازم است، به همین دلیل باور اینکه فقط تبلیغات خودمان خلاقانه و نوآورانه است مانع پیشرفت آینده شرکت می شود. شرکت های تبلیغاتی زیادی وجود داشته اند که به دلیل عدم اعمال تغییرات بر روی کار خود به دست فراموشی سپرده شده اند. البته گاهی اوقات این افت تبلیغاتی به مشتریان مربوط می شود که توقعات نا به جایی برای خلاقیت یک سازمان برای تبلیغات موثر دارند و سبب می شود که بر مبنای احساسات تصمیم گرفته و در نتیجه این وضعیت به خلق تبلیغ های بی کیفیت منجر شود.

شناختن مخاطبین هدف برای تبلیغات موثر

تبلیغات شما باید به گونه ای باشد که به طور خاص با مخاطبین هدف خود ارتباط برقرار کنید. یکی از اشتباهات شرکت ها در خلق تبلیغات موثر در این است که گروه وسیعی از مردم را مخاطب خود قرار داده و تبلیغات کلی انجام می دهند، در صورتی که می بایست تبلیغات را برای گروه بالقوه مشتریان خود انجام دهند. به عنوان مثال اگر فروشنده محصولات آرایشی هستید می بایست تبلیغات موثر را برای مشتریان هدف خود که به لوازم آرایشی علاقه دارند انجام دهید و قاعدتا مشتریان یک فروشگاه ورزشی کمتر تحت تاثیر تبلیغات شما هستند پس سعی کنید تبلیغات کلی نداشته باشید.

جدا از گزینش تبلیغات موثر برای مشتریان هدف باید شیوه طراحی پیام تان به گونه ای باشد که مخاطب تحت تاثیر قرار گیرد. مثلا اگر مخاطب شما مادران هستند سعی کنید به سوال همیشگی آنها در رابطه با فرزندان و یا … در تبلیغ خود پاسخ دهید. اگر مخاطبین شما خانم ها هستند به دلیل این که ذهن آنها عموما آرام و لطیف است از قدرت عاطفی و احساسات کمک بگیرید و اگر مخاطب شما آقایان هستند سعی کنید از قدرت منطق و محاسبات درست استفاده کنید تا نتیجه بگیرید.

مکان درست قرار گیری تبلیغات موثر

قبل از انجام هر گونه تبلیغات لازم است تا راجع به بازار هدف خود به طور کامل اطلاع داشته باشید و بدانید که به چه چیزی علاقه مند می باشند و خصوصیات آنها به چه صورت است. پس از شناخت کامل بازار و طراحی تبلیغات موثر خود لازم است که آن را در رسانه ای مناسب قرار دهید تا این پیام را مخاطبین هدف شما دریافت کنند. منظور از رسانه مناسب رسانه ای است که گروه گسترده ای از مخاطبین هدف شما را شامل می شود. به عنوان مثال اینستاگرام در بین رسانه های مجازی یکی از بهترین ها محسوب می شود که دلیل آن عدم فیلترینگ و عضویت بیش از ۲۴ میلیون کاربر ایرانی در این رسانه است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

بستن
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
اطلاعات خود را وارد کنید:
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
از عضویت شما در مجله کسب و کار حرفه ای بر پایه تفکرات برندینگ، بسیار خرسندیم.

پیش به سوی موفقیت
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.