طراحی سایت

چند اصل اساسی در طراحی حرفه ای سایت

طراحی حرفه ای سایت

خلاصه مطلب

  • طراحی سایت یک اصل اساسی برای کسب درآمد اینترنتی می باشد. طراحی سایت حرفه ای ممکن است نسیت به سایت های آماده هزینه بر باشد اما سرمایه گذاری خوبی می باشد.
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

طراحی حرفه ای سایت یکی از ارکان مهم برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی می باشد. بسیاری از افراد برای صرفه جویی در هزینه ها از سایت های آماده استفاده می کنند. هزینه استفاده از سایت های آماده بسیار کمتر از هزینه ای می باشد که شما به یک شخص برای طراحی سایت می دهید اما سایتی مختص برند و شرکت شما طراحی شده مزایای بسیاری دارد. در یک کلام گرافیک سایتی که راه اندازی می کنید امضا کاری شما محسوب می شود.

چرا طراحی حرفه ای سایت؟!

با توجه به اینکه روز به روز کاربران اینترنتی افزایش پیدا می کنند، طراحی حرفه ای سایت نیز برای خدمات اینترنتی حائز اهمیت می شود. یکی از نیاز های هر ارگان و شرکتی، وب سایت آن می باشد. به جرات می توان گفت یکی از سریع ترین راه ها برای ارائه لیست خدمات و به اشتراک گذاشتن مجموعه فعالیت های هر دفتر کاری سایت اینترنتی آن می باشد. پس طراحی سایت حرفه ای می تواند نقش بسزایی در رونق کسب و کار آن داشته باشد.

مزایای طراحی حرفه ای سایت

همانطور که قبلا گفتیم طراحی حرفه ای سایت اختصاصی ممکن است برای شما هزینه بر باشد اما داشتن یک سایت اختصاصی وجهه کاری شما را بالا می برد. مطمئن باشید تمام هزینه هایی که برای طراحی سایت می کنید، چند برابر به شما باز خواهد گشت. سودآوری که طراحی سایت می تواند برای شما داشته باشد غیر قابل انکار می باشد. شما می توانید به چشم یک سرمایه گذاری بدون ریسک به هزینه هایی که برای طراحی سایت می کنید نگاه کنید.

چند ویژگی طراحی حرفه ای سایت

یکی از مهمترین ویژگی هایی که یک سایت می تواند داشته باشد این است که کاملا منطبق بر نیازهای مخاطبین سایت باشد. رعایت کردن اصول سئو و نرخ تبدیل از ضروریات یک سایت حرفه ای می باشد. از جمله ویژگی هایی که باعث افزایش ترافیک می شود شامل موارد زیر می باشد:

  • داشتن گرافیک جذاب
  • سرعت بالا برای لود شدن صفحه وب
  • محتوای صحیح و مناسب
  • قابلیت یافت شدن با تمام مرورگر های وب
  • دسترسی آسان و سریع به اطلاعات مورد نیاز کاربر

نرخ تبدیل چیست؟

نرخ تبدیل یکی از مهمترین مواردی می باشد که رعایت آن در هر سایتی الزامی می باشد. نرخ تبدیل یعنی نسبت تعداد افرادی که سایت شما را مشاهده می کنند به نسبت افرادی که از سایت شما خرید می کنند یا از خدماتی که ارائه می دهید بهره می برند.

ایجاد ترافیک و بالا بردن آن

سایتی که در اختیار دارید فارغ از هرگونه محصول و خدماتی که ارائه می دهید باید ترافیک بالایی داشته باشد. در یک کلام سایتی که بازدید کننده ای نداشته باشد هیچ ارزش ندارد. داشتن محتوای مناسب و گرافیک جذاب و رعایت کردن اصول سئو باعث می شود کاربران بیشتری بر روی سایت شما کلیک کنند. همچنین بالا بردن امنیت سایت و استفاده از سرور هایی با امنیت بالا مانع از هک شدن سایت می شود. امنیت یک سایت سبب می شود کاربران بیشتری جذب سایت شما شوند. همچنین داشتن سازگاری با انواع وسایل الکترونیکی از قبیل موبایل و تبلت می تواند یک امتیاز مهم برای طراحی حرفه ای سایت شما باشد.

اولویت با کدام؟ نرخ تبدیل یا سئو؟

قبل از اینکه به این سوال کلیدی پاسخ دهیم باید بیان کنیم که در روش فروش و بازار اینترنتی باید چند اصل اساسی را رعایت کنیم: ۱_ ایجاد ترافیک و افزایش بازدید سایت ۲_ نگهداشتن کاربر و ترغیب آن به مراجعه مجدد به سایت برای مطالب جدیدتر ۳_ هدفمند کردن کاربر و تبدیل کردنش به مشتری و به طبع افزایش خرید

اگر هر سایت اینترنتی سه اصلی که گفته شد را رعایت کند بدون شک به یک سایت حرفه ای تبدیل خواهد شد که به طور حتم سودآوری زیادی برای صاحب خود به همراه خواهد داشت. سئو یا بهینه سازی موتور جستجو از این جهت حائز اهمیت می باشد که باعث می شود که محتوای سایت کاملا متناسب با محصول و خدمات شما و فضای اینترنتی شود. در نتیجه باعث می شود کاربران بسیاری به سمت سایت شما هدایت شوند و با ادامه این روند به مشتری های آینده شرکت شما تبدیل شوند. برای اینکه تاثیر سئو را در افزایش بازدید سایت خود مشاهده کنید باید تمامی فاکتورهایی که لازمه ی سئو و محتوای تولید شده می باشد را رعایت کنید. بسیاری از شرکت ها هستند که به این اصول مسلط هستند و می توانید محتوای سایت خود را به این شرکت ها بسپارید.

نرخ تبدیل

برای داشتن یک سایت حرفه ای که فروش محصول را به حدی که مدنظرتان می باشد برساند، اصول سئو به تنهایی کافی نیستند. شما برای ارتقای طراحی حرفه ای سایت خود احتیاج دارید که دو مرحله ی دیگر را نیز پشت سر بگذارید. یکی از این فاکتور ها ظاهر سایتی می باشد که طراحی می کنید، به قول معروف عقل مردم به چشمان است، پس سعی کنید از زیبایی های بصری که باعث جذب مخاطب می شود نیز بهره کافی را ببرید.

نرخ تبدیل یک علمی است که باعث افزایش شانس درصد رسیدن شما و کاربر سایت به هدفی که در ذهن دارید می شود. برای افزایش نرخ تبدیل باید بتوانید مخاطب خود را بشناسید و سوال هایی که ممکن است، در مورد محصول یا خدماتی که قصد فروش آن را دارید، شناسایی کنید و یک پاسخ جامع و درستی به آن بدهید. باید سعی کنید اولویت های مخاطب خود را بشناسید و آنها را در سایت خود طبقه بندی کنید. اینگونه مخاطبی که از طریق گرافیک جذاب و محتوای مناسب و رعایت اصول سئو جذب کرده اید به یک مشتری تبدیل شود.

نتیجه گیری

در پاسخ به سوالی که در عنوان مطرح کردیم باید گفت که سئو و نرخ تبدیل هیچگونه برتری نسبت به یکدیگر ندارند و تمام موارد گفته شده در کنار هم یک سایت حرفه ای را تشکیل می دهند. اگر می خواهید در اصل طراحی حرفه ای سایت و مارکتینگ موفق باشید و به نتیجه دلخواه برسید رعایت اصول گفته شده ضروری است.

طراحی سایت های بین المللی

اگر قصد فعالیت اینترنتی در عرصه بین المللی را دارید باید سایتی که طراحی می کنید دو زبانه یا چند زبانه باشد. دلیل آن کاملا واضح است هر شخصی تنها با خواندن و فهمیدن زبان نوشتاری شما می تواند با محصول شما آشنا شود. عملکرد سایتهای چند زبانه نیز درست مانند سایتهای معمولی یا تک زبانه می باشد، فقط ذکر این نکته الزامیست که در طراحی سایتهای چند زبانه باید علاوه بر تسلط بر موضوع های گفته شده به زبان هایی مانند انگلیسی نیز تسلط کافی را داشته باشید تا بتوانید محتوای روانی به مخاطبان بین المللی خود تحویل دهید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخ دهید

بستن
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
اطلاعات خود را وارد کنید:
عضویت در مجله کسب و کار حرفه ای
از عضویت شما در مجله کسب و کار حرفه ای بر پایه تفکرات برندینگ، بسیار خرسندیم.

پیش به سوی موفقیت
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.